Доступність посилання

ТОП новини

Особистий лікар Президента: Міжнародні експертизи підтвердили отруєння Ющенка діоксином


«Факт діоксинового отруєння Президента підтверджено провідними вітчизняними і закордонними експертами», – цитує слова Ростислава Валіхновського прес-служба Віктора Ющенка.

За словами особистого лікаря Президента, авторитетні міжнародні лабораторії у більше ніж 10 токсикологічних експертизах підтвердили наявність діоксину в організмі Ющенка, що, з його слів, свідчить про отруєння Президента діоксином.

Валіхновський наголосив, що лабораторії Бельгії, Німеччини, Швейцарії та Великобританії незалежно одна від іншої виявили ідентичний рівень діоксину в організмі Ющенка.

Лікар додав, що щороку проводять системні тести для контролю стану здоров’я Президента, і вони, з його слів, свідчать, що наразі 90 відсотків діоксину вже виведено з організму голови держави.

Іще на початку червня Генпрокуратура заявила про безперечність отруєння Ющенка 2004 року.

Тоді ж виконувач обов’язків голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко в ефірі Радіо Свобода повідомив, що факт отруєння Віктора Ющенка діоксином підтвердили три міжнародні експертизи в закордонних лабораторіях.

«Три країни можу назвати: ФРН, Великобританія, Бельгія. Всі три результати підтверджують, що погіршення стану здоров’я відбулося внаслідок потрапляння в організм потерпілого значної дози хімічної речовини під назвою тетрахлордибензопарадіоксин», – сказав керівник СБУ.

Тим часом сьогодні Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що вважає за доцільне проведення міжнародними лабораторіями експертизи щодо отруєння Віктора Ющенка.

Генпрокуратура викликає Тимошенко на черговий допит 16 вересня для дачі показань у справі про отруєння Ющенка.

Перший допит прем’єра в четвер тривав 5 годин.
XS
SM
MD
LG