Доступність посилання

ТОП новини
16 Січень 2019, Київ 18:59

Євроатлантичні тенденції-2009: цифри і факти


Прага – Громадська організація «Німецький фонд Маршалла у США» оприлюднила результати проведеного в червні нового дослідження «Трансатлантичні тенденції». Цього разу воно торкалося, зокрема, ставлення американців та європейців до кандидатів на посаду президента США, а також до проблем енергетичної залежності, глобальних змін клімату, тероризму. Не оминули автори досліджень і ситуації в Росії чи Афганістані.

Автори нового дослідження насамперед відзначають, що за останній рік керівництва президента США Джорджа Буша американські та європейські політики дотримувалися прагматичного тону. Вони відмовилися від суперечок навколо Іраку, натомість зосередилися на співпраці, що торкається таких спільних викликів, як Афганістан, Іран і світова економіка.

Коротко про деякі конкретні результати досліджень. Приміром, 47 відсотків європейців вважають, що у разі обрання Барака Обами на посаду президента США стосунки між Америкою та Європою поліпшаться. Якщо ж оберуть Джона МакКейна, то не зміняться – так вважає 49 відсотків опитаних. Зате майже 70 відсотків європейців хотіли б бачити президентом США Обаму і лише 26 МакКейна.

І американці, і європейці погоджуються, що головними пріоритетами майбутнього американського президента та європейських лідерів мали би бути міжнародний тероризм і світові економічні проблеми.

84 відсотки американців і 72 відсотки європейців найбільше побоюються ролі Росії в постачанні зброї країнам Близького Сходу. По обидва боки Атлантики серйозно занепокоєні тим, як Росія ставиться до своїх найближчих сусідів.

У порівнянні з американцями європейці схильніші до того, щоб надавати безпекову допомогу сусіднім демократіям, таким як Україна чи Грузія, а також посилити підтримку демократичних сил у Росії. Американці ж, навпаки, хотіли б обмежити співпрацю з Росією в міжнародних організаціях.

НАТО має все більше підтримки

Варті уваги дослідження щодо НАТО. 57 відсотків європейців вважають, що Північноатлантичний союз важливий для безпеки їхніх країн.

У порівнянні з минулим роком, цей показник зріс на чотири відсотки. Зростання підтримки НАТО автори дослідження виявили у 8 з 12 країн, у яких проводили опитування. Вперше від 2002 року зупинилася тенденція падіння підтримки НАТО в Німеччині та Польщі. У Франції ця підтримка повернулася на рівень 2002 року.

Дуже різняться думки американців та європейців щодо необхідності ведення бойових операцій проти талібів в Афганістані – 76 проти 43 відсотків.

І ще такі факти. 40 відсотків опитаних турків вважають, що їхня країна мала б діяти у міжнародних справах самостійно. 20 відсотків вважають, що Туреччині належить співпрацювати з ЄС, 11 – із країнами Близького Сходу, 3 – зі Сполученими Штатами і лише 1 відсоток – за співпрацю з Росією.

Детальніше з результатами дослідження Німецького фонду Маршалла у США можна ознайомитися тут: http://www.transatlantictrends.org/

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Зиновій Фрис

    На Радіо Свобода з 1994 року. У різні роки очолював кілька газет, у тому числі «Заповіт» і «Пан плюс пані», був власним кореспондентом «Киевских ведомостей» у країнах Балтії та Скандинавії, а потім заступником головного редактора цього видання.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG