Доступність посилання

ТОП новини

Віддати відомчі гуртожитки в комунальну власність вимагають їхні мешканці у Рівному


Рівне – Учора мешканці 11-ти гуртожитків відкритого акціонерного у товариства «Рівнеазот» та місцевого льонокомбінату пікетували Рівненську обласну раду з вимогою ініціювати передачу їхнього житла у комунальну власність міста.

Найбільше стривожені «азотівці». На плакатах, із якими вони прийшли до депутатів, і відчай, і надія. Адже їхнє підприємство розпочало процедуру банкрутства. Чимало хто заробив на «Рівнеазоті» повний трудовий стаж, так і не дочекавшись черги на квартиру.

Тільки цього літа люди довідалися про те, що під час приватизації їхні гуртожитки потрапили до статутного фонду підприємства. Що означає, що «Рівнеазот» має право продати їхні помешкання іншому власникові, котрий, як це перевірено сумним досвідом на інших рівненських підприємствах, може зініціювати відселення людей.

Член ініціативної групи Людмила Іллюк обурюється: «Пропрацювали на підприємстві по 20-25 років, дехто має по троє-четверо дітей, а дехто й шестеро. І ми на своє житло не мамо права, бо воно рахується в статутному фонді «Азоту», а це вже власник…»

Якщо «Азот» буде банкрутом, його працівники стануть бомжами

Згідно з угодою, про яку люди довідалися лише зараз, 23 вересня власники «Рівнеазоту» (контрольний пакет акцій — у відомого магната Дмитра Фірташа) можуть скористатися приміщеннями гуртожитків на власний розсуд. Тобто, продати, вигнати або поставити людям такі умови, коли вони не зможуть заплатити. «Це єдине, що ми заробили в нашій державі. Квартир ми вже не купимо… Якби віддали гуртожиток у комунальну власність, ми б це житло приватизували», – кажуть вони.

На позачерговій сесії Рівненської обласної ради депутати таки ухвалили рішення звернутися до міської прокуратури з клопотанням визнати неправомірним включення 11-ти гуртожитків хімічного гіганта під час його приватизації до статутного фонду. З таким же клопотанням учора звернулося до прокурора міста і регіональне відділення Фонду держмайна України.

Разом з тим вирішення цього питання ймовірне тільки в судовому засіданні, каже голова облдержадміністрації Віктор Матчук. Але, зауважує він, гуртожитки свого часу були включені до статутного фонду, випущені акції.

«І тепер якщо забрати у когось, у сьогоднішнього власника ці акції, він може поставити питання по-іншому: зачекайте, я купив – ви тепер відкупіть у мене назад. А за що? Але ми увійдемо в цей процес на боці людей, які мешкають у цих гуртожитках», – каже Віктор Матчук.

Ухвалити рішення на користь людей буде складно

Начальник рівненського регіонального відділення ФДМУ Віктор Матвієнко припускає, що у позовних вимогах прокуратури буде визнання права власності на спірні гуртожитки за державою, їх вилучення з незаконного володіння ВАТ «Рівнеазот» і передача до сфери управління регіонального відділення.

«Наступний крок – це вже спільними зусиллями з місцевою владою – прийняття цих гуртожитків до комунальної власності. Адже значна частина повноважень у розв'язанні цієї проблеми належить до компетенції саме місцевої влади», – зазначає Віктор Матвієнко.

Утім, у регіональному відділенні Фонду посилаються на те, що у 1990-х роках не існувало нормативних актів, які б у разі приватизації державних підприємств передбачали обов’язкову передачу їхнього житлового фонду до комунальної власності.

Загалом, наприкінці вересня держава припиняє здійснювати контроль за виконанням власником підприємства умов договору купівлі-продажу.

(Рівне – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG