Доступність посилання

ТОП новини

Прем’єр закликає Президента повернутися до коаліції


Юлія Тимошенко виступила в четвер увечері з відеозверненням до Віктора Ющенка, яке пресові служби Кабміну поширили для трансляції на телебаченні.

У цьому телезверненні Тимошенко звертається до Ющенка «персонально» й закликає його «відкласти всі емоції і всю боротьбу за президентські вибори і за ці декілька днів повернутися до демократичної коаліції разом зі своєю командою без будь-яких вимог і ультиматумів».

За словами Прем’єр-міністра, Президент має повернутися в коаліцію без жодних вимог, якщо для нього «європейський курс України, демократичні реформи, демократичні перетворення в Україні чогось варті».

Прем’єр-міністр заявила, що якщо за кілька днів команда Президента не повернеться у коаліцію, то коаліція буде вважатися зруйнованою і неіснуючою.

Раніше в четвер лідер фракції НУНС В’ячеслав Кириленко закликав БЮТ до дії, щоб відновити коаліцію, й заявив, що блок «Наша Україна – Народна самооборона» перейде в опозицію, «якщо БЮТ не опам’ятається».

Він знову нагадав, що умовами фракції НУНС для збереження коаліції демократичних сил є спільна позиція та ухвалення відповідної заяви стосовно оцінки подій у Грузії.

В’ячеслав Кириленко підтвердив, що НУНС також вимагає скасування восьми «антиконституційних» законів, ухвалених БЮТ спільно з Партією регіонів і комуністами.

А Віктор Ющенко цього ж дня, в четвер, повторив свою позицію, що для повернення Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» в демократичну коаліцію з Блоком Юлії Тимошенко є лише один шлях – скасувати «неконституційні» голосування, що відбувалися з 2 вересня.

Того дня й наступними днями БЮТ, Партія регіонів і КПУ спільним голосуванням ухвалили низку законопроектів, які мають на меті позбавити Президента значної частини повноважень.

Після згаданих голосувань у Президента і в НУНС звинуватили БЮТ у фактичному створенні нової коаліції з «регіонами» і комуністами й таким чином у розвалі демократичної коаліції, а фракція НУНС вирішила вийти з демократичної коаліції з БЮТ. Це рішення набуде чинності найближчими днями, якщо його доти не скасують.

У Прем’єр-міністра, навпаки, в розвалі коаліції звинувачують Президента.
XS
SM
MD
LG