Доступність посилання

ТОП новини

Наслідки створення коаліції БЮТ із Партією регіонів. Чому дорожчатиме українська книга? (Огляд преси)


Київ – Президентові нічого не залишається, як розпустити парламент, інакше БЮТ і Партія регіонів настільки «обкусають» його повноваження, «що він керуватиме лише Секретаріатом Президента», цитує голову Комітету виборців України Ігоря Попова «Газета 24». На його думку, лишається зрозуміти, навіщо Ющенкові дострокові вибори, за результатами яких його вплив у парламенті може зменшитися. Напрошується лише одна очевидна відповідь: Президентові навіяли, що це єдиний спосіб зупинити «законодавчий хаос» у Верховній Раді, а заодно дискредитувати Юлію Тимошенко. Багато експертів переконані: альянс із Партією регіонів значно похитнув позиції БЮТ, і важливо зафіксувати народне розчарування по свіжих слідах. Стаття називається «На низькому старті».

На політичному горизонті поступово окреслюється новий політичний союз – Блоку Юлії Тимошенко та Партії регіонів. Як зауважує дописувач «Газети по-українськи», першим очевидним наслідком його буде загострення боротьби за владу в Україні. Адже новий формат коаліції означатиме перерозподіл усіх ключових посад у країні. Масштаб може просто вразити. Іншим негативним наслідком можливої коаліції між БЮТ та Партією регіонів є погіршення іміджу держави на міжнародній арені. Але найгіршим результатом нового політичного союзу, на думку експерта, може стати зневіра виборців у принциповості політиків. І все ж створення нової коаліції матиме й позитиви. Про них розповідається в статті «Тимошенко готова повторити шлях Мороза».

В Україні видається трохи більше від однієї книжки на людину, тоді як у Європі – 8, нагадує газета «Діло». Причина – несприятливі умови для розвитку книговидавничого бізнесу в країні. Однак головна біда попереду, попереджають газетярі. Згідно з договором про вступ України у СОТ із початку наступного року українська книжка буде обкладатися 20-відсотковим податком на додану вартість. Наслідок – розорення більшості книговидавців і подорожчання української книжки щонайменше на 30 відсотків.

Зараз у фармакологічному рейтингу продажів перші місця посідають не ліки першої необхідності, а препарати для схуднення чи поліпшення травлення – ті, які рекламуються. Така система шкодить здоров’ю людей, і в ній потрібно змінювати акценти, наголошує газета «Голос України».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG