Доступність посилання

ТОП новини

Болівія-Венесуела-США: дипломатичні війни


Президент Болівії Ево Моралес
Президент Болівії Ево Моралес

Прага – Президент Болівії Ево Моралес і його влада переживають нині політичні труднощі через активізацію опозиції і збройні сутички в країні. Значну частину вини за ситуацію вони переклали на Сполучені Штати Америки. Вчора з Болівії вислали американського посла Філіпа Ґолдберґа. Президент Венесуели Уґо Чавес відразу ж підтримав свого болівійського колегу і також висилає з країни головного американського дипломата.

Керівник Болівії Ево Моралес вважає, що американський посол безпосередньо фінансує нинішні виступи опозиції, які охопили кілька регіонів країни і вже призвели до чималих жертв.

США оголосили, що у відповідь на дії болівійської влади висилають з Вашингтона посла Болівії.

Тим часом чимало країн регіону оголосили про підтримку Ево Моралеса – першого індіанського президента Болівії. До таких належать і Бразилія з Аргентиною, які потерпають від перебоїв з постачанням болівійського газу, бо учасники зіткнень підірвали в Болівії магістральний газогін.

Президент Венесуели Уго Чавес
Президент Венесуели Уґо Чавес, відомий своїми антиамериканськими настроями, із солідарності з Ла-Пасом також почав дипломатичну «війну» зі США і вислав посла цієї країни з Каракасу: «Посол Сполучених Штатів має 72 години на те, щоб покинути Венесуелу. Ми ухвалили таке рішення на знак солідарності з Болівією, народом Болівії і урядом Болівії».

Чавес підтримує Болівію

Чавес також заявив, що відкликав венесуельського посла з Вашингтона до приходу у Білий дім нової американської адміністрації.

Президент Венесуели оголосив на мітингу в Каракасі про нібито розкриття в його країні змови з метою усунення його від влади. За цим, стверджує Чавес, стоять американці. Венесуельський лідер також пригрозив: «Якщо проти Венесуели розпочнеться агресія, то не буде ніякої нафти для народу чи уряду США».

Ситуацію ускладнює присутність в Каракасі двох російських стратегічних бомбардувальників «Ту-160». На листопад заплановані спільні венесуельсько-російські військово-морські навчання в Карибському морі. Вперше з часів «холодної війни» російські війська перебувають поблизу кордонів США.

Командувач 4-го флоту ВМС США контр-адмірал Джозеф Кернан заявив, що його кораблі будуть відстежувати всі маневри російських літаків, які не несуть на своїх бортах ніякої зброї.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG