Доступність посилання

ТОП новини

Львівські бютівці і нашоукраїці продемонстрували неповагу до виборців?


Люди слухали два «паралельні» мітинги

Львів – Прихильники Юлії Тимошенко і Віктора Ющенка у неділю не поділили у Львові майдан для проведення мітингів. Дотеперішніх колег по коаліції розділяли правоохоронці, а ще ненависть.

У неділю у Львові вимірювали політичну температуру. Однак політичної гарячки у львів’ян не виявили. А ось місцевим політикам, представникам БЮТ та «Нашої України», львів’яни вставили діагноз – «невиліковно хворі».

Переважна більшість городян проігнорували мітинги, організовані на одному майдані обласними осередками БЮТ і «Нашої України». Львів’яни виявляли свою байдужість до політичних баталій і до промов депутатів, просто обходячи натовп.

Загалом на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченкові зібрались трішки більше ніж 3 тисячі осіб – літніх людей і представників місцевих політичних партій.

Попри те, що керівники обласних організацій домовились зібратися у різний час, щоб промовляти до людей, але вони усе звели до зумисних перегукувань, образ і навіть штовханини серед натовпу. Правоохоронці розганяли провокаторів і вгамовували агресивних осіб, а депутати міської та обласної рад проголювались площею із іронічними посмішками на обличчях.

Політичний цирк біля підніжжя Кобзаря

Бютівці розпочали віче на півгодини пізніше запланованого часу. Виступи депутатів від цієї політичної сили активно перебивали прихильники «Нашої України». Вони скандували «Ганьба», «Юля-зрадниця». А представники Всеукраїнського об’єднання «Свобода» у цей час привертали увагу городян перформенсом за мотивами казки «Коза-дереза», де головна роль була присвячена особі Юлії Тимошенко.

«Ой, кізонько моя, чи ти їла, чи ти пила? Не їла і не пила, лиш вибір народу Януковичу продала!», – промовляли свободівці на майдані.

У відповідь віче представників «Нашої України» місцеві бютівці перебивали голосною музикою. Чимало людей, не витримавши жахливого шуму, просто залишали площу. Тому вони не почули закликів БЮТ до «Нашої України» повернутися в коаліцію і водночас засудження прихильниками Президента вчинку Юлії Тимошенко та її блоку у парламенті, які не проголосували спільну заяву щодо ситуації в Грузії, а натомість ухвалили закони, які обмежують повноваження Президента.

Не оминули увагою у своїх виступах представники «Нашої України» і «руку Кремля», і кремлівську коаліцію. Львівські «нашоукраїнці» закликали БЮТ узгодити позицію щодо Грузії і скасувати «антиконституційні» закони.

Львів’яни висловлюють сум з приводу чвар у «помаранчевій команді»

Львівяни обурені ситуацією
Львів’яни, які прийшли на мітинг чи на хвильку зупинялись, щоб подивитись на політичне шоу, в коментарях Радіо Свобода висловлювали обурення і сум з приводу чвар у колишній «помаранчевій команді».

– Тут на площі робиться такий же ж «дурдом», як і в парламенті.

– Я прийшла на віче, щоб послухати Юлію Тимошенко, тому що обіцяли, що вона приїде. Я хотіла почути від неї, як вона думає об’єднати Україну.

– Я вважаю, що все це, що робиться, у цьому винен Президент і він має навести тут порядок.

– Я підтримую лише Президента, бо Тимошенко зрадила нас.

– Вважаю, що мають бути дострокові вибори, потім знову і знову.

– Не підтримую нікого, просто тут гуляв і зупинився, щоб на це все подивитись.

– Прийшла на мітинг, щоб послухати всіх політиків, хай скажуть, що робиться в державі.

– Винна у всьому влада.

Політична ситуація у державі дратує львів’ян

За даними соціологів, останнім часом рейтинг Юлії Тимошенко серед львів’ян знизився, але й рейтинг Віктора Ющенка не вельми зріс.

БЮТ на останніх парламентських виборах на Львівщині здобув найбільше голосів виборців. Однак нині чимало людей взагалі не розуміють, що відбувається у державі і воліють не підтримувати жодної політичної партії. До такої категорії належать переважно особи працездатного віку, які в майбутнього або ж голосуватимуть проти всіх, або ж просто не прийдуть на дільниці.

Українські політики, а відповідно і влада, цілковито втратили довіру серед галичан. А місцеві бютівці та нашоукраїнці просто виконують вказівки своїх лідерів. Адже для них, як і їхніх колег у столиці, політика – це звичайний бізнес.

Запросивши людей на площу у Львові, і бютівці, і нашоукраїнці лишень продемонстрували неповагу до своїх виборців, спровокувавши штовханину і галас у самісінькому центрі. Водночас вони організували видовище для іноземних туристів, які залюбки знімали політичний концерт біля пам’ятника Кобзареві, не розуміючи, що відбуваються «політичні дебати».

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG