Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: ПР і БЮТ оформляють коаліцію де-юре


Президент України Віктор Ющенко дав інтерв'ю інформаційному агентству Associated press.

Основними темами розмови стали внутрішньополітична ситуація в Україні, російсько-українські відносини після подій у Грузії та вплив російсько-грузинського конфлікту на перспективи європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Відповідаючи на запитання про новий формат коаліції у Верховній Раді, Президент cказав, що коаліція, яка де-факто була сформована 2 вересня, почала оформлюватися де-юре. «Іде процес переговорний, дуже динамічний, який має велику глибину своєї ймовірності», – сказав Президент, додавши, що ці переговори тривають півтора місяці і мають «цинічний, закулісний, зрадницький характер».

На думку В. Ющенка, такий союз буде нетривалим, оскільки він тримається на домовленостях про розподіл посад, а не на національних пріоритетах.

Водночас, Президент оптимістично оцінив перспективи виходу з політичної ситуації, що склалася. Він запевнив, що вихід із ситуації буде знайдено лише через демократичні політичні процедури. «Українська демократія свої позиції не здасть. Ці позиції може здати декілька лідерів або деякі лідери, але на нація. Нація стала на шлях демократії і вона не прийме будь-який сценарій, який привезений з-за тридев'ять земель», – зазначив глава держави.

Також він запевнив, що сам залишатиметься прихильником демократичних цінностей у внутрішній політиці і курсу європейської та євроатлантичної інтеграції – у зовнішній.
XS
SM
MD
LG