Доступність посилання

ТОП новини

Юлія Тимошенко – найталановитіша популістка України (західна преса)


Прага – Низка впливових світових газет прогнозує можливі наслідки розвалу демократичної коаліції в Україні. Деякі відомі експерти не виключають, що напад Росії на Грузію була відволікальним маневром, а насправді головною найближчою метою Кремля є Україна. У європейських газетах з’явилося чимало критичних характеристик щодо популізму українських політиків, яким, на їхню думку, й викликана в цілому дуже заплутана політична ситуація в Києві.

Відомий американський аналітик Стівен Ларабі з дослідницької групи «Ренд» робить припущення на інтернет-сторінках міжнародного об’єднання газетярів «Проджект Синдикат», що можливою наступною кризовою територією після Грузії стане Україна. Цей експерт вважає, що «реальне джерело занепокоєння і стратегічних страхів Москви полягає у майбутній політичній та військовій орієнтації України». Грузія ж, на думку Ларабі, була лише «відволікальним маневром». Втрата України є для Росії, на думку американського аналітика, «вбивчою за стратегічними наслідками». Тому Стівен Ларабі в статті, написаній на початку вересня й опублікованій відтоді в кількох близькосхідних та азійських газетах, закликає Захід поводитися обережніше щодо Росії і радить бути стриманішим у нарощуванні зусиль задля прийняття України до НАТО.

Австрійська «Ді Прессе» прогнозує дострокові парламентські вибори в Україні і дивується з популізму багатьох українських політиків. Газета вважає нинішній збіг обставин у Києві досить заплутаним, що, на думку «Ді Прессе», мала б насамперед пояснити Юлія Тимошенко, «колишня прихильниця НАТО». Це австрійське видання називає українського Прем’єр-міністра «найталановитішою популісткою України» і цим пояснює нещодавнє голосування її фракції за скорочення повноважень президента.

Британська «Індепендент» оприлюднила своєрідне есе на новий роман Говарда Джейкобсона «Прояви кохання». Автором його є сам автор роману. Говард Джейкобсон стверджує, що, «лише випробовуючи на міцність межу своєї похоті, людина стає справжньою людиною у повному розумінні цього слова». Тому, на думку автора нового роману, «ми робимо дурниці, коли хоч раз засуджуємо інтимне життя інших». Говард Джейкобсон роздумує над порнографією, проявами її в літературі і різницею між проституцією та так званим «чистим коханням». Автор роману «Прояви кохання», який виходить цими днями в Лондоні у видавництві «Джонатан Кейп», резюмує на сторінках «Індепендент»: «не хочу сказати, що, віддавшись у полон демонічного чи просто збочення, ми обов’язково зловимо щастя – чому раптом, якщо ми майже завжди шукаємо в сексі не щастя? –але жорстокі і вузькі рамки ніколи ще не приносили нікому нічого, окрім пригніченості».

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.
XS
SM
MD
LG