Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 14:06

В Ужгороді стартує 10-й Міжнародний фестиваль теле- і радіопрограм для національних меншин


Ужгород – Ювілейний 10-й Міжнародний фестиваль телевізійних і радіопрограм для національних меншин «Мій рідний край» триватиме на Закарпатті три дні. Він презентуватиме передачі, в яких розповідається про життя, побут, культуру, історію національних меншин, котрі живуть в 12 країнах Європи, бо саме стільки учасників цьогоріч на заході. Оглядачі кажуть, що такий фестиваль – унікальний і єдиний в Україні.

Фестиваль присвячений національним меншинам, котрі проживають у регіонах, їхній культурі, побуту та духовному відродженню. Організатори заходу – Державний комітет телебачення і радіомовлення України, Закарпатська обласна державна адміністрація, Закарпатська обласна рада та Закарпатська обласна державна телерадіокомпанія.

Серед учасники цьогорічного Міжнародного фестивалю – телерадіоорганізації України, Румунії, Словаччини, Угорщини, Чехії, Польщі, Австрії, Литви, Німеччини, Швеції, а також Китаю. З кожним роком коло країн-учасників розширюється.

Цього року для конкурсного перегляду представлені 70 телевізійних та 40 радіопрограм на 10 різних мовах.

Журі фестивалю уже традиційно, до початку заходу, переглядає і прослуховує всі представлені до участі роботи і визначає найкращі, котрі назвуть у суботу. Програми-переможців транслюватимуть протягом трьох фестивальних днів для всіх бажаючих.

Нові теми й нові методи роботи

Журі працювало кілька днів до початку фестивалю, переглянувши і прослухавши усі передачі. За попередньою інформацією, цього року на фестивалі у представлених роботах нові теми, котрих раніше не порушували.

Так, голова радійного журі Олександр Бутко, віце-Президент національної радіокомпанії України, розповів Радіо Свобода, що його особисто сильно вразила тема, яку порушило румунське радіо. Це була розповідь про те, як румуни в 1941 році намагалися перейти із Закарпаття в рідну країну. На кордоні на них чекали енкаведисти й розстрілювали їх. Цей сюжет супроводжувався відповідними звуками, спогадами учасників, розповідями істориків.

Загалом цього року фахівці говорять про відмінності, порівняно з попередніми фестивалями, у виборі тематики робіт, представлених на фестивалі. За словами одного із членів журі, раніше під час фестивалю презентувалися програми здебільшого для старшого покоління – історії, проблеми тих народностей, які проживають в європейських країнах тощо. Зараз же змінена глядацька та слухацька аудиторія – сюжети створені більше для молоді, зображені моменти, які зачіпають питання їхнього становлення в складних умовах існування.

Також усі експерти зійшлися на думці, що за 10 років історії фестивалю нарешті усі програми відповідають духові фестивалю, його тематиці – за них не соромно, вони на вищому рівні.

А ще фахівці називають кілька основних відмінностей у підготовці українських і решти європейських радіо- й телепрограм. Найсуттєвішуу відмінність відзначили радійники – вони кажуть, що якість звуку поліпшується, але наголошують, що в Європі, порівняно з Україною, працюють з допомогою найновіших технологій, і це особливо відчутно.

Цьогорічний фестиваль проходить під егідою Днів Німеччини та Австрії, які проходять зараз в Україні. У п’ятницю до Закарпаття приїдуть поважні гості з цих країн, посли, консули, котрі також візьмуть участь у перегляді фільмів та прослуховуванні радіопрограм фестивалю.

(Ужгород – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG