Доступність посилання

ТОП новини

Україна не визнає самопроголошені Південну Осетію й Абхазію


Це суперечило б принципам міжнародного права, наголосив міністр закордонних справ України Володимир Огризко в розмові зі своїм колегою з Росії Сергієм Лавровим у Нью-Йорку в кулуарах Генасамблеї ООН у вівторок.

За словами голови українського зовнішньополітичного відомства, врегулювання російсько-грузинського збройного конфлікту можливе лише за умов збереження територіальної цілісності Грузії й непорушності її кордонів.

За повідомленням МЗС України, сторони підтвердили необхідність продовжити чинність українсько-російського «великого договору».

Огризко також закликав Лаврова активізувати підготовку до підписання угоди про демаркацію державного кордону й застеріг: якщо Росія далі зволікатиме, Україна буде змушена взятися за облаштування кордону і без такої угоди.

Огризко висловився й за прискорення діалогу про розмежування морського простору в Азовському морі й Керченській протоці.

Український міністр також нагадав російському про необхідність для Чорноморського флоту Росії, який тимчасово перебуває на українській території, дотримуватися законодавства України.

Крім того, Огризко поінформував Лаврова, що Україна має намір погасити відразу весь свій борг перед Росією, повідомляє МЗС України.

МЗС Росії дало про цю саму розмову коротке повідомлення без жодних подробиць про «обмін думками» і про те, що російська сторона виклала українській свої власні «принципові оцінки ситуації, що склалася в російсько-українських відносинах», у тому числі в зв’язку з позицією Києва «в контексті грузинської агресії проти Південної Осетії» (sic!).

Але які ці російські оцінки, не оприлюднено.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG