Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 09:04

Палата представників Конгресу США вшановує Голодомор як геноцид


Резолюцію про вшанування 75-х роковин українського Голодомору-геноциду 1932–33 років і висловлення щонайглибшого співчуття жертвам, тим, хто вижив, і їхнім родинам ухвалили в вівторок увечері без заперечень.

Конгресмени засудили систематичне порушення прав людини радянською владою, серед того порушення свободи самовизначення і свободи слова для українського народу.

Палата представників у резолюції заохочує розповсюджувати інформацію про український Голодомор-геноцид, щоб поширити в усьому світі знання про цю штучно влаштовану трагедію.

Американські парламентарі також підтримують зусилля України, спрямовані на забезпечення демократичних засад, ринкової економіки й повного дотримання прав людини, щоб це допомогло Україні розвинути її потенціал як важливого стратегічного партнера США в цьому регіоні світу, мовиться в резолюції.

Її співавторами стали 30 американських конгресменів на чолі зі співголовою групи на підтримку України в Палаті представників конгресменом-демократом від штату Мічиґан Сандером Левіном.

Як заявив він, представляючи свою резолюцію в Палаті представників, визнання цієї трагедії й пам’ять про її жертв важливі для всього людства, включно з півтора мільйонами американців українського походження.

Зі згадки про трагедії минулого, сказав конгресмен, починається боротьба за те, щоб відвернути повторення таких злочинів проти людяності, як український Голодомор-геноцид.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG