Доступність посилання

ТОП новини

Британська преса пише про «кінець Помаранчевої революції» і дискутує щодо Криму


Лондон – Дві британські газети у середу вмістили публікації про Україну. Провідний шотландський щоденник Scotsman ретельно аналізує внутрішнє становище в Україні, яке називає «кінцем Помаранчевої революції». Інший матеріал являє собою розгорнуту відповідь посла України у Лондоні на шпальтах газети Guardian на суперечливу статтю на кримську тему у цьому часописі минулого тижня.

У шотландському виданні Scotsman ідеться про те, що кризові події в Україні, без сумніву не залишаються поза увагою Кремля: «Воскреслий російський ведмідь, що нині накладає манікюр на свої недавно нагострені пазурі, без сумніву нині має більш, ніж побіжний інтерес в Україні. Останні розбиті залишки Помаранчевої революції, а з ними й уряд, поховано – їх змив стрімкий потік жовчної злоби, що линув між президентом і прем’єр-міністром України». Газета зазначає, що ознаки ворожнечі були очевидні відразу після їхнього приходу до влади, але недавно становище дійшло до кипіння. Видання розповідає, як під час російсько-грузинської війни табір президента назвав Тимошенко державною зрадницею, а прем’єр сказала минулого тижня, що з 2004 року Ющенко спромігся зруйнувати все: віру, ідеали революції й довіру до президента.

Scotsman вважає, що криза в Україні може мати «значні наслідки не лише для українців, але й для Сходу і Заходу». Часопис зазначає, що стосунки з Росією, які вже були не дуже добрими, ще більше погіршилися через суперечку щодо доступу російського флоту до українських портів на Чорному морі. Москва може використати політичну кризу, щоб натиснути на Україну й змусити її зайняти більш поблажливу позицію. Водночас, події можуть позбавити Україну будь-яких шансів знайти бажаний притулок «під крилом Заходу». Постійна внутрішня боротьба у Києві завдає шкоди моральному й практичному авторитетові українських лідерів та зменшує довіру до них в очах Заходу, – підсумовує газета.

Рада безпеки ООН вже сказала своє слово щодо Криму


Посол України у Британії Ігор Харченко написав статтю до Guardian, що є відповіддю на неоднозначну публікацію у цій газеті на тему Криму. Пан Харченко пише, що та стаття справила враження, ніби Україна має відчувати якусь провину за те, що Крим є часткою її території. Він цитує публікацію-першоджерело: «На вулицях Севастополя настрій зухвало проросійський…» і наводить подану там цитату депутата кримського парламенту, який ставить під сумнів існування самої України: «Це міф, що Україна не є часткою Росії».

Далі посол зазначає: «Це правда, як ви кажете, що ухвалу тодішніх радянських властей 1954 року про перехід Криму … деякі росіяни й українці все ще сприймають як помилку... Але історія – це складна річ, і фактом є те, що Кримська автономія є складовою частиною України. З 1954 року цей статус був двічі підтверджений договорами між Росією й Україною 1990-го і 1997 років, в яких наголошувалося на непорушності кордонів… 1993 року російський парламент намагався повернутися до проблеми Севастополя і парламентською ухвалою поширив на місто російський суверенітет». Харченко нагадує, що тоді Рада безпеки ООН, до якої звернулася Україна, наголосила, що це питання було вирішене угодою 1990 року, а тому російська ухвала не має чинності. Відтак посол України в Британії Ігор Харченко зазначає: «Беручи до уваги нинішні події на кордонах Росії, виглядає недоречним вам (тобто Guardian) спекулювати, що організувати заколот у Севастополі було б легко».

(Лондон – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG