Доступність посилання

ТОП новини

На Прикарпатті аналізують хід відновлювальних робіт


Івано-Франківськ – Чи заселяться до 15 листопада у нові будинки ті прикарпатці, чиї хати забрала вода? Коли люди повністю отримають всі компенсаційні виплати? Чому чимало звернень в різні інстанції від потерпілих? Сьогодні на засіданні колегії Івано-Франківської обласної держадміністрації йтиметься про хід ліквідації наслідків стихійного лиха на Прикарпатті.

Цього тижня перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов заявив про незадовільні темпи відновлення енерго-, газо- і водозабезпечення постраждалих від повені регіонів та про ініціювання відставки керівників цих областей. Як це сприйняли на Прикарпатті?

Голова ОДА Микола Палійчук, у свою чергу, заявив про політичний підтекст таких висловлювань і висловив здивування: мовляв, є довідка про результати вивчення ситуації з відновлення постраждалих об’єктів від дев’яти представників Кабміну, де вказано, що в деяких районах рівень відновлення становить 80%, а на деяких об’єктах роботи йдуть з випередженням графіка. Керівник області вкотре наголосив, що ситуація під його особистим контролем.

Івано-Франківщина: зробити ще належить чимало

Збитки області перевищують 1,5 млрд. грн. Підтоплено 427 населених пунктів, пошкоджено 18 тис. житлових будинків, понад 400 автомобільних і 500 пішохідних мостів.

Електропостачання і зв’язок відновлені скрізь, хоч і за тимчасовими схемами. Без газу залишаються 20 помешкань в с.Мишин Коломийського району – було ж 45 тис. в 120 населених пунктах. Транспортне сполучення є з усіма. З 68 зруйнованих мостів збудовані 13 тимчасових. Проводиться повторна дезинфекція криниць, бо вода ще не відповідає санітарним нормам.

Повінь зруйнувала 323 будинки. 243 власники забажали отримати компенсацію, 30 захотіли будувати житло на місці зруйнованого, 49 – в іншому місці.

В с.Прутівка Снятинського району, приміром, 11 будинків на новій вулиці зводять з піноблоків, хоча не всі в захопленні від такої технології. Такі ж будинки у Петрилові Тлумацького району. Деякі обіцяють здати швидше запланованого терміну, каже голова ОДА Микола Палійчук.

А в Галичі 4 будинки каскадного типу на 20 сімей лише недавно почали мурувати. Якщо з будівництвом не встигнуть до 15 листопада (йдеться не лише про Галич), губернатор пообіцяв за власний кошт наймати людям житло.

У деяких районах є невикористані кошти субвенції на об’єкти ЖКГ, дороги, мости, укріплення дамб. Причина – не укладені договори з підрядними організаціями, тож подекуди роботи не починалися.

Подекуди затримується відшкодування втрат сільськогосподарської продукції на городах і загибелі тварин, за зруйновані дачі ще не складені остаточні списки.

Є звернення і щодо категорії збитків. Біда людей під час стихії згуртувала, але тепер гроші розсварили. Загалом на Прикарпатті повну виплату матеріальних допомог повинні завершити до 1 жовтня.

  • Зображення 16x9

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

XS
SM
MD
LG