Доступність посилання

ТОП новини

Вашингтон намагається помирити Віктора Ющенка і Юлію Тимошенко (світова преса)


Прага – Провідні газети світу публікують низку матеріалів про можливі наслідки вторгнення Росії в Грузію для глобальних суперечностей. Йдеться про наростання нової хвилі протистояння між Росією та США. Чимало оглядачів переконані, що Вашингтон намагатиметься всіма силами схилити своїх європейських союзників до надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО на саміті в грудні. Газети чимало пишуть про черговий виборчий фарс у Білорусі, де президент Олександр Лукашенко розіграв, як вважають чимало експертів, чергову маніпуляцію з голосами білорусів на недільних парламентських виборах.

Відоме лондонське аналітичне видання «Джейнз» оприлюднило новий аналітичний проноз щодо можливого розвитку подій довкола наслідків російсько-грузинського протистояння. Тут також ідеться й про можливе місце України у нових глобальних сценаріях. Лондонські експерти вважають, що Росія недвозначно показала у Грузії, що хоче «повернути під свій контроль ті території у близькому зарубіжжі, котрі називалися раніше «сферою впливу Москви». Але, на думку аналітиків з «Джейнз», тут Росія наштовхується на твердий опір США, які мають намір схилити НАТО до надання Україні Плану дій щодо членства в альянсі саме у грудні цього року на саміті у Брюсселі. Це лондонське видання також вважає, що у зв’язку з грудневими планами, Вашингтон докладатиме максимум зусиль для примирення між Віктором Ющенком та Юлією Тимошенко та своєчасної виплати Києвом всіх газових боргів Росії, щоб зменшити привід Москви для нових відключень газу цієї зими. На майбутнє експерти з «Джейнз» сумніваються у реальності воєнного конфлікту між Росією та Україною, бо це загрожує бізнесовим інтересам Москви, яка транспортує більшу частину свого газу на Захід саме через Україну.

Окремі європейські газети інформують про напружену ситуацію в Парламентській асамблеї Ради Європи, де сьогодні обговорюють грузинське питання. Низка європейських депутатів з ПАРЄ пропонують зменшити повноваження депутатів від Росії, але це, як пише німецька «Франкфуртер Рундшау», може призвести до виходу Москви з ПАРЄ. Тому французька резолюція в ПАРЄ пропонує різко осудити агресію Росії в Грузії, без санкцій супроти Москви.

Американський тижневик «Ньюзвік» друкує виступ президента Польщі Леха Качинського, який вважає, що Захід лише запобіг спробі Росії скинути Міхеїла Саакашвілі, але не ліквідував загрозу Росії альтернативним шляхам постачання енергії для Заходу на Кавказі. Качинський переконаний, що Захід не зміг поки що гідно відповісти Росії і, на його думку, надання ПДЧ для України і Грузії в Бухаресті допомогло б уникнути цю кризу.

Європейське видання «Уолл Стріт Джорнел» оприлюднило аналіз парламентських виборів у Білорусі. Видання наводить думку низки експертів, які вважають, що головною причиною поразки опозиції на цих виборах була «атмосфера страху, яка панувала в країні багато років».

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG