Доступність посилання

ТОП новини

Політичний землетрус у Баварії – ХСС втратив абсолютну більшість


Мюнхен - Християнсько-соціальний союз, який упродовж майже півсторіччя безроздільно правив у Баварії, тепер змушений ділитися владою. Після виборів до земельного парламенту, які відбулися в неділю, ця партія втратила абсолютну більшість. За неї проголосувало 43 відсотки виборців.

Досі Баварія вважалася справжнім неприступним бастіоном Християнсько-демократичного союзу, який разом з християнськими демократами завжди утворює спільну фракцію в Бундестазі. Упродовж останніх 46 років ХСС фактично безроздільно правив у Баварії, кожного разу демонструючи фантастичні результати на земельних виборах. П‘ять років тому ця політична сила, на чолі якої тоді стояв Едмунд Штойбер, отримала понад 60 відсотків. На виборах до Бундестагу 2005-го року без ХСС християнські демократи на чолі з Анґелою Меркель опинилися б в опозиції. Тепер ця партія несподівано втратила більше 17 відсотків і змушена шукати партнерів для формування коаліційного уряду.

Тепер треба «гризти кисле яблуко» коаліції


З таким результатом не рахувався ніхто і поки що ніхто не береться назвати точну причину краху. Досі про Баварію, яка має найменший у Німеччині рівень безробіття, лунали переважно позитивні відгуки. Отже, виборцям у цьому сенсі не було за що карати земельний уряд, вважають німецькі коментатори.Проте останнім часом серед оглядачів можна почути думку про «зарозумілість» ХСС, мовляв, ця партія певним чином почала віддалятися від простих виборців, за що й поплатилася. Прем‘єр-міністр Баварії Ґюнтер Бекштайн і лідер ХСС Ервін Губер визнали поразку. Глава баварського уряду заявив, що тепер доведеться «гризти кисле яблуко» і шукати партнерів для формування коаліції.

Баварія лишилася консервативною

Серед можливих союзників називають лібералів, які отримали вісім відсотків і після 14-річної перерви знову потрапили до баварського ландтагу, а також громадське об‘єднання Вільні виборці. Останні являють собою переважно консервативних виборців, які свого часу, однак, розчарувалися в ХСС. Ця політична сила дістала понад десять відсотків голосів. Баварські ж соціал-демократи так і не змогли скористатися зі втрат, яких зазнала ХСС. Більше того, цього разу вони отримали свій найгірший у Баварії результат. За них проголосувало 18 відсотків громадян, які прийшли до виборчих дільниць. До баварського парламенту потрапили також «зелені». Їм вдалося завоювати понад дев’ять відсотків голосів.

(Мюнхен – Прага – Київ)ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG