Доступність посилання

ТОП новини

Розпустити Верховну Раду Президент міг іще влітку – Оніщук


Як заявив в ефірі Радіо Свобода міністр юстиції, «право розпустити парламент Президент мав іще з 6 липня. Конституційний Суд зауважив, що менше від 226 осіб у більшості призводить до припинення діяльності коаліції».

«Якщо політичної волі на створення немає, то не має значення, коли вона утвориться чи то 3, чи то 17 числа. Питання зараз не в тому, коли застосує своє право Президент, а в тому, чи парламентарі готові утворити коаліцію. Питання дати утворення коаліції не має значення», – зауважив Микола Оніщук.

«Конституція не є досконалою. Щойно в країні буде 300 консолідованих осіб, потреба у цьому постане. Нам варто запровадити верхню палату парламенту, зберігши інститут президента. Нам варто усунути дуалізм у системі влади», – вважає міністр юстиції.

«Зміни не можуть ухвалюватися за межами парламенту», – сказав він.

«Конституція не пов’язує відставку уряду з припиненням діяльності коаліції», – каже Микола Оніщук.

«Кожен суб’єкт права використовує його в своєму розмінні. Я думаю, що Президент діятиме відповідно до Конституції. Він призначить консультації, на які всі державні посадовці обов’язково мають прийти. Після того, як Президент розбереться у позиціях фракцій, він ухвалює рішення», – зазначив міністр.

«Я думаю, що на українську політику чекають зміни. Люди у політиках розчарувались. У менш помітних партій з’явився шанс пройти в парламент, а тому парламент може бути змінений досить радикально. Цього ніхто не бере до уваги, а це може суттєво вплинути на політичну систему України», – сказав Микола Оніщук.
XS
SM
MD
LG