Доступність посилання

ТОП новини
23 січня 2021, Київ 01:05

Як зберегти природу в стані, придатному для життя людини


Погляд на Землю з американського космічного корабля Аполло 17

Київ – 6 жовтня планета Земля відзначає День охорони довкілля, одна з найважливіших подій в екологічному календарі. Цей день проголосила Генасамблея ООН у 1972 році.

Наш дім, Земля, — невеличка планета у безкінечному просторі. Щоб підтримувати помешкання в чистоті та зберегти від ушкоджень, ми маємо докласти чимало зусиль, втім, виходить поки що навпаки.

На Землі змінюється клімат, і причиною цього, в значній мірі, є діяльність людини. Це визнали 2 з половиною тисячі науковців з усього світу, що працюють в Міжурядовій комісії зі зміни клімату. Щоб запобігти природним катаклізмам, вчені наголошують: світ має зменшити підвищення температури повітря на планеті на два градуси за Цельсієм, а також обмежити викиди парникових газів в атмосферу.

Одна з найбільших проблем цивілізації

За останні сто років людина збільшила викиди газів на 30%. Це означає, що на Землі щороку зростає кількість оксидів вуглецю, сірки, азоту, вуглеводню. Як наслідок, в атмосфері виникає смог. Так називають забруднене хімією повітря, це одна з найбільших проблем цивілізації.

За словами експертів, збільшення парникових викидів загрожує економічними проблемами: зменшенням кількості води на Землі (багато територій планети взагалі можуть стати пустелями), зникненням як галузі сільського господарства.

Щоб досягти балансу газів, кажуть науковці, до 2050 року викиди у світі треба скоротити щонайменше наполовину, порівняно з рівнем 90-го року. Таку мету ставлять перед собою учасники Кіотського протоколу – це міжнародна угода зі зміни клімату, до якої приєдналися 186 країн.

Щоб вилікувати планету від газів, вчені радять зменшувати виробництво, вкладати кошти в наукові дослідження та розробки екологічних товарів, раціональніше використовувати тепло та енергію.

Лідерами запровадження альтернативної електроенергії у світі є Данія, Німеччина, Іспанія, Індія. Тут електрику виробляють також із вітру.

Слід зазначити, що на чистоту повітря впливають не лише підприємства, а й кожна людина зокрема. Автомобіль, заправлений бензином, щороку викидає в атмосферу близько тонни шкідливих газів. Отож водії переходять на альтернативні види палива, свої автівки забезпечують екологічно чистими двигунами, зокрема електродизельними чи дизельно-газовими.

Крім охорони повітря, екологи вважають пріоритетами в своїй галузі очищення води, раціональне використання землі та мінеральних ресурсів у світі, збереження заповідників, утилізацію та переробку відходів.

День охорони навколишнього середовища відзначають сьогодні у понад 100 країнах світу. Люди вийдуть на мітинги зелених, велосипедисти влаштують паради, відбудуться зелені концерти, посадка дерев, прибирання території. Подумаймо й ми, чим кожен із нас допоможе світові для збереження його краси й багатства?

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на Радіо Свобода ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проєкту «Україна – Куба». Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG