Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко знову відвідав Лондон


Віктор Ющенко та прем’єр-міністр Ґордон Браун, Лондон, 6 жовтня 2008 р.
Віктор Ющенко та прем’єр-міністр Ґордон Браун, Лондон, 6 жовтня 2008 р.

Лондон – Президент Віктор Ющенко у понеділок вдруге цього року відвідав Велику Британію. Цього разу візит був робочим, у перебігу якого він зустрівся із прем’єр-міністром Ґордоном Брауном.

Візит одноденний і робочий. Його головна мета – зміцнення двостороннього політичного діалогу між провідниками України та Великої Британії, заручення подальшою підтримкою Великої Британії європейської та євроатлантичної інтеграції України, подальше практичне зближення двох країн.

Британія була країною Західної Європи, котра найбільше підтримала Україну в дні війни у Грузії. Тоді її міністр закордонних справ Девід Мілібанд відвідав Київ, щоб висловити свою підтримку українському народові.

Британія загалом є найближчим союзником України серед країн «старої Європи» і неухильно виступає за її членство в Європейському Союзі та НАТО. Причому в такому ставленні до Києва є спільними позиції як правлячої Лейбористської, так і опозиційної Консервативної партії.

«Україна – серйозний гравець»

Цікаво, що це другий після травня візит Ющенка до британської столиці. Депутат британського парламенту Джон Ґроґан, який очолює парламентську групу із проблем України, зауважив, що цей візит було організовано дуже швидко, він не планувався заздалегідь. На його думку, це свідчить про серйозність, з якою проблеми України сприймають у Британії з точки зору конфлікту в Грузії. З іншого боку, така швидка організація візиту доводить значення, яке нині надається Україні в міжнародному контексті. Україна є тут серйозним гравцем, сказав Ґроґан.

На переговорах між Віктором Ющенком і прем’єр-міністром Ґордоном Брауном, як повідомляють, було обговорене питання подальшої інтеграції України до ЄС, надання їй плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) у грудні, аспекти подальших спільних дій з метою недопущення ескалації нових конфліктів у Кавказькому регіоні з урахуванням останніх подій в Грузії.

Йшлося й про суто двосторонні відносини України з Великою Британією. Насамперед, про економічну та інвестиційну співпрацю, зокрема й у світлі проведення Євро-2012 в Україні, співробітництво в енергетиці.

Йшлося і про лібералізацію візового режиму

Також обговорювали практичні кроки з лібералізації візового режиму України з Великою Британією. Річ у тім, що Британія стала однією з небагатьох країн Європейського Союзу, котра відмовилася увійти до Шенґенської зони країн ЄС, які не мають між собою внутрішніх кордонів. Відповідно і шенґенська віза не є дійсною для в’їзду до Британії. З ЄС Україна раніше підписала угоду про послаблення візового режиму, а от із Британією такої угоди поки що немає.

Віктор Ющенко та Ґордон Браун висловили задоволення нинішнім станом українсько-британських відносин. Також вони обговорили питання регіональної безпеки у світлі подій у Грузії.

Ющенко подякував Великій Британії за солідарність з Україною у справі міжнародного визнання Голодомору 1932-33 років в Україні та вшанування пам'яті жертв цієї трагедії. Він також зазначив, що Україна розраховує на високе представництво британської сторони у міжнародних заходах, присвячених 75-ї річниці Голодомору, їх проводитимуть у листопаді в Києві, а також у багатьох інших столицях світу, в тому числі і в Лондоні.

Чи йшлося про нинішню політичну кризи в Україні, невідомо. Але, як зазначив депутат британського парламенту Джон Ґроґан, Британія не може мати ніякого впливу на те, які уряди має і матиме Україна. Це, мовляв, справа самих українців.

(Лондон – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG