Доступність посилання

ТОП новини

Український дивосвіт Віри Тимошевської


Бмозо-Півень-1991р
Світлана Єременко

Київ – В керамічних панно художниці Віри Тимошевської є щось настільки чарівне, містичне, неповторне, яскраве, суто українське глибинне, що запам’ятовується на все життя. Помічено цікавий феномен: якщо ви придбали одну картину цієї мисткині, станете шанувальником її творчості. Незабаром у Києві відкриється нова виставка художниці.


«Верховинці», «Маски», «Квітучий сад», «Ранок», «Пейзаж», «Карпати», «Риби» – це тільки деякі яскраві керамічні панно з чарівного світу Віри Тимошевської. Казка, фантасмагорія, керамічно–живописний міф, – такі означення використовують щодо творчості художниці мистецтвознавці.

Пані Віра Тимошевська – художник по кераміці. Після закінчення училища прикладного мистецтва в Ужгороді працювала на керамічному заводі. Виробляли різнобарвні тарелі, мисочки та куманці, орнаментовані горщики. Але скоро Вірі стало затісно в рамках державних стандартів та вимог.

Її душа бажала творчості, все нові й нові ідеї вимагали втілення в життя. Молода художниця почала експерименти з традиційним матеріалом гончарів – глиною, поливою, фарбами. Так народилась неповторна техніка декоративних керамічних панно від Віри Тимошевської.

Гірський-пейзаж-1999р.
Шанувальниця художниці Ганна Козаченко каже, що картини пані Віри несуть тепло та світло, дивлячись на них можна почути спів птахів і шелест осіннього листу: «Мистецтво Віри Тимошевської вирізняється такою світлою емоційністю, що просто мимоволі згадуєш старовинну притчу про створення людини з червоної глини. Її кераміка: і цілісна, як ті дивовижні маски, колоритні образи гуцулів, і великі панно, створені з різнокольорових фрагментів мають великий позитивний, і навіть оздоровчий вплив».

У своїй творчості художниця переосмислює казки, легенди та міфи рідного Закарпаття, полив’яним різнобарв’ям відображає красу української природи, надає життя фантастичним птахам, звірам та рибам.

Кераміка – дама дуже примхлива

Коза-1995р.
Декоративні панно Віри Тимошевської, які здаються цілісним витвором мистецтва, насправді складаються з окремих керамічних фрагментів. І створення такого панно – процес надзвичайно складний.

Спочатку художниця ліпить квіти, дерева, фігурки людей, риб, каміння, траву... Потім розфарбовує поливою. Випалює в спеціальній печі. Якщо кольори вдаються з першого разу–викладає задуманий сюжет на планшеті. Закріплює кожну деталь. І перед очима шанувальників мистецтва розквітає дивосвіт Віри Тимошевської.

Мистецтвознавець Володимир Могилевський каже, що метод пані Віри оригінальний і вимагає дуже копіткої і напруженої роботи: «Віра кожну річ робить власноруч. Тепло її рук відчувається в кожній картині. І ще один суттєвий момент. Кераміка – дама дуже примхлива. Це випал, це температура, це як поведе себе фарба. Тому треба кілька разів зробити проби, щоб вийшло те, що тобі потрібно».
Проліски-Весна-1995р


Картини української художниці, яка поєднала в своїй творчості кращі гончарські традиції та особисте творче світовідчуття, прикрашають приватні колекції любителів мистецтва як в Україні, так і в Канаді, Америці, Японії, Польщі та багатьох інших країнах світу.

Незабаром кияни та гості столиці зможуть відвідати чергову 15 виставку Віри Тимошевської.

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG