Доступність посилання

ТОП новини

Президент дав БЮТ і Партії регіонів час до вечора створити коаліцію – Гриценко


Народний депутат Анатолій Гриценко (фракція НУНС) заявляє, що Президент Віктор Ющенко дав час до вечора на створення коаліції у складі БЮТ і Партії регіонів.

Водночас блок «Наша Україна – Народна самооборона» на створення коаліції з БЮТ глава держави не орієнтував.

Про це депутат заявив після завершення зустрічі фракції НУНС із Президентом.

За словами Гриценка, дискусії на зустрічі не було, був монолог Віктора Ющенка, який, фактично, довів своє рішення до відома присутніх.
«Він подякував фракції за мужність, за героїзм, за відвагу, за те, що вона відстоювала демократичні цінності. Не було розмови щодо доцільності створення коаліції двох чи трьох. Президент сказав, що якщо до кінця сьогоднішнього дня не буде створена інша коаліція – БЮТ, «регіонів» і комуністів, він буде використовувати своє конституційне право», – сказав Гриценко.

Слова Анатолія Гриценка підтвердив і народний депутат Олександр Третьяков (фракція НУНС). На його думку, Президент налаштований на розпуск парламенту.

Натомість Роман Зварич повідомив, що Віктор Ющенко не називав терміну, до якого має бути створена більшість у Верховній Раді.

Депутат наголосив, що «не чув з вуст Президента України якийсь конкретний термін. Ті, хто говорить інакше, мабуть, вони щось таке чули, чого я не чув». На запитання, чи називав глава держави конкретні політичні сили, які б мали створити коаліцію в парламенті, Зварич зазначив, що Президент не може втручатися в роботу в роботу парламенту і «підказувати нам, або комусь іншому, яка б мала бути створена коаліція».

Водночас, за словами депутата, Віктор Ющенко засвідчив, що знає про «жваву дискусію» між фракціями Партії регіонів та БЮТ про створення коаліції.

Тим часом депутат «Народної самооборони» Давид Жванія заявив, що його не допустили на сьогоднішню зустріч із Президентом. Через цей інцидент нараду залишили ще двоє депутатів: Олександр Омельченко та Олесь Доній.

Вчора, 6 жовтня, Віктор Ющенко заявив, що докладе всіх зусиль, «щоб діалог політичних сил парламенту відбувався», і дає додатково ще кілька днів для їхнього порозуміння.

Тимошенко звинувачує Ющенка у змові з Партією регіонів

Партія регіонів змовилась із Секретаріатом Президента, щоб розвалити демократичну коаліцію. Про це прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила сьогодні в Києві: «Я хочу твердо заявити, що жодних переговорів зараз анi БЮТ iз Партією регiонiв, анi Партiя регiонiв із БЮТ не веде i не вели, оскільки Партія регіонів була в змові з Секретаріатом Президента для того, щоб розвалити демократичну коаліцію i піти на дострокові вибори».

За словами Тимошенко, Партiя регiонiв дочекалася, коли Президент «розвалив демократичну коалiцiю, i сьогоднi ухвалила рiшення йти на достроковi вибори без якихось вагань».

Прем’єр також заявила, що глава держави категорично проти створення коалiцiї в розширеному складі за участю блоку Литвина. «Єдиною людиною, яка не хоче сьогоднi створення коалiцiї (БЮТ i НУНС) за участю блоку Литвина, – це Президент України».

Юлія Тимошенко також заявила, що Віктор Ющенко відмовляється зустрічатися з нею. За словами прем’єра, вона неодноразово iнiцiювала зустрiч iз Президентом, щоб обговорити нинішню ситуацiю, проте цього не вiдбулося.

Крім того, лiдер БЮТ також стверджує, що пряма конституцiйна норма забороняє розпускати парламент протягом року пiсля складення депутатами присяги, тобто з 23 листопада 2007 року. «Якщо Президент розпустить парламент до 23 листопада, вiн фактично порушить Конституцію», – вважає прем’єр.

У Секретаріаті Президента відкидають звинувачення БЮТ і вважають датою припинення повноважень коаліції 3 жовтня.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко сьогодні закликала Президента Віктора Ющенка сприяти поновленню демократичної коаліції: «Я вважаю, що сьогодні Президент повинен подумати про країну й ухвалити рішення щодо створення демократичної коаліції в посиленому складі або в тому, у якому ця коаліція була».

За словами Юлії Тимошенко, можна б поновити коаліцію БЮТ із пропрезидентським блоком «Наша Україна - Народна Самооборона» або створити коаліцію БЮТ з НУНС і Блоком Литвина.

Вона зазначила, що БЮТ зробив все необхідне для поновлення коаліції з НУНС, зокрема виконав всі ультиматуми цієї фракції та Президента.

За словами Тимошенко, 90% українців виступають проти позачергових виборів Верховної Ради.
XS
SM
MD
LG