Доступність посилання

ТОП новини

Львів отримає позику ЄБРР на дороги і транспорт


Цого року на поліпшення транспорту і доріг Львів отримає 30 мільйонів євро від ЄБРР

Львів – Європейський банк реконструкції і розвитку планує надати 900 мільйонів євро позики Україні цього року. Половина від цієї суми припаде на приватний сектор економіки, а інша на банки і державний та муніципальний сектор. З0 мільйонів євро отримає Львів для поліпшення транспорту і доріг.

Протягом півроку ЄБРР і комунальне підприємство «Львівелектротранс» планують підписати кредитну угоду на отримання 30 мільйонів євро позики для модернізації галузі. А це заміна колій, придбання трамваїв, тролейбусів, створення майстерень і всього необхідного для належного громадського транспорту. А ще ЄБРР надасть позику для реконструкції комунальних доріг.

Для Львова ці проекти мають першочергове значення, враховуючи і проведення чемпіонату з футболу Євро-2012. Однак однією з найважливіших умов отримання позики є прозорість дій міської влади, зазначив директор представництва ЄБРР в Україні Андре Куусвек.

«Ми вважаємо, що прозорість є однією з пріоритетних умов для будь яких проектів, які ми фінансуємо. Коли ми працюємо з приватним сектором, то перше питання, яке ми задаємо, хто є акціонером того чи іншого підприємства, де вони заробляють свої гроші. Якщо ми не отримуємо чіткої відповіді, то не будемо працювати з тією компанією. На усіх етапах, чи ми співпрацюємо з державним чи приватним сектором, ми відстежуватимемо як витрачаються кошти», – наголосив Андре Куусвек.

Напередодні приїзду менеджерів департаменту Європейського банку реконструкції і розвитку місцеві інвестори турбувалися, чи не стане фінансова криза, що вирує у світі, на перешкоді наданню кредиту.

На ці побоювання провідний економіст ЄБРР Ерік Берглоф відповів так: «Немає сумніву в тому, що фінансова криза матиме вплив на Україну, але Україна добре вистояла. Ми реагуємо на ситуацію, щоб не допустити велику суму боргу в Україні. Окрім того, що надаємо позики компаніям, ми теж закуповуємо акції у компаній як акціонери, щоб краще впливати на ситуацію».

Хоча це ризик, але сьогодні кажуть експерти банку, це вкрай необхідно.

(Львів – Прага – Київ)


  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG