Доступність посилання

ТОП новини

В.Ющенко прихильником дострокових виборів? Вибори вигідні Ю.Тимошенко? Новий бізнес власників металургійних компаній (Огляд преси)


Київ – Президент не є прихильником дострокових виборів – він просто реалізує свої конституційні права. Це автоматично робить Ющенка нібито найбільш зацікавленою особою щодо виборів. Про це в «Газеті по-українськи» наголошує політолог Кость Бондаренко. Що ж до головних відмінностей з парламентськими виборами минулого року, то тоді була конкурентна боротьба між зосередженими навколо Ющенка і Януковича групами за вплив на економіку. А нині це боротьба між двома кандидатами в президенти.

Прогнозує дострокові вибори і «Газета 24». Коментуючи позицію Юлії Тимошенко, видання пише, що Юлії Володимирівні вигідно стартувати в президенти саме з опозиції. З огляду на загрозу наростаючої економічної кризи, відповідальність за яку ляже на нинішній Кабмін, прем’єру вже давно радили зістрибнути з урядового корабля до того, як він почне тонути. Піти добровільно – не в її стилі, а ідея з розпуском парламенту і її відставкою дозволить укотре приміряти на себе улюблену роль скривдженої. Докладніше про це розповідається в статті «Передвиборні церемонії».

Ось уже кілька років поспіль головний товар, який Україна вигідно продає за кордон, – це метал. Продаж чорного металу забезпечує 38,6% експорту країни. Дотепер власники металургійних підприємств добре заробляли: тільки із січня до серпня експорт металу зріс на 64%. Але рахувати прибуток довелося недовго. Як інформує «Газета 24», уже в серпні ціни почали знижуватися, відтак власники металургійних компаній вирішили тимчасово не продавати долари, аби заробити на обвалі гривні.

За оцінками експертів Організації Об’єднаних Націй торгівля людьми посідає третє місце за рівнем прибутковості після торгівлі наркотиками та зброєю. Цей один із найнебезпечніших видів міжнародного злочинного бізнесу, що приносить прибуток у сумі від семи до десяти мільярдів доларів на рік. Про те – наскільки він поширений в Україні розповідає газета «Україна молода» у статті «Рабовласники «сідають», але не зникають».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG