Доступність посилання

ТОП новини

Європейські інвестиції йдуть на Рівненщину


Святкове відкриття кар’єру

Рівне – Проекти, пов’язані з чемпіонатом з футболу Євро-2012 уже допомагають підняти економіку та сприяють подоланню безробіття в Україні. Днями на Волині запрацював кар’єр, де видобувають граніт та щебінь, котрий використовують для промислового і житлового будівництва. Інвестиції прийшли із Німеччини.

Перспективу цього виробництва оцінила німецька компанія «Базальт Бетайлігунгс унд Фервальтунгс ГмбХ», котра віднедавна є власником акцій ВАТ «Вирівський кар’єр». Вона відновила у Сарненському районі роботу кар’єру з видобутку граніту та вчетверо збільшила його проектну потужність. Для цього довелося встановити сучасну виробничу лінію вартістю 20 мільйонів євро і потужністю 2 мільйони тонн продукції на рік.

Кар’єр, котрий досі животів

Лише минулого року компанія «Базальт Бетайлігунгс унд Фервальтунгс ГмбХ» вклала в підприємство 32 мільйони гривень інвестицій. Власники повністю оновили парк мобільної навантажувальної і бурової техніки – навантажувачі, самоскиди, бурові установки і дробарки, здійснили капітальний ремонт залізничної колії та ремонт будівель.

Аби створити все це, власникам довелося пройти складну сертифікацію якості продукції та довести безпечність кар’єру для працівників, каже власник кар’єру Міхаель Фріцтше. «Вимоги з боку держави і замовників зростають з кожним роком», – пояснює він.

Однак роботи проводилися в старому приміщенні заводу, тож вирішили збудувати нове. А вже у нинішньому році інвестиції склали 128 мільйонів. Нині тут працюють 164 особи, а згодом чисельність працівників планують збільшити до 300, зазначає головний інженер кар’єру Василь Єленець. За його словами, техніка найбезпечніша, нею керує комп’ютер, а присутність людини на такій технології мінімальна.

Фізичні зусилля – мінімізовані

Голова облдержадміністрації Віктор Матчук, який взяв участь в урочистому відкритті нової дробарно-сортувальної лінії акціонерного товариства «Вирівський кар'єр», вирішив сам випробувати новенького самоскида вантажопідйомністю 60 тони.

«Надзвичайна комфортність і простота – просто дивуєшся, наскільки все продумано, якісно і просто зроблено для того, щоб керувати такою горою металу, і при цьому абсолютно не відчувати себе дискомфортно або напружено…», – поділився враженнями Віктор Матчук.

За попередніми підрахунками, запасів каменю в родовищі вистачить на 45 років. Для Рівненщини, котра стабільно пасла задніх у забезпеченні роботою власних мешканців, кар’єр і справді необхідний. Середньомісячна заробітна плата одного працюючого нині складає близько двох тисяч гривень. Щебінь продаватимуть на території України. Однак продукція підприємства постачають і до Литви. А оскільки віднині вона відповідає євростандартам, це дозволить розширити ринки збуту.

Тим часом рівняни працюють над втіленням у життя ідеї «Індустріального парку». Майданчик почнуть робити вже наступного року. «Індустріальний парк» називають чи не найперспективнішим інвестиційним проектом, який визначатиме майбутній економічний розвиток Рівненщини.

(Рівне – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG