Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко українцям в Італії: робитиму все для вашого повернення


Президент України Віктор Ющенко в соборі Святої Софії в Римі, 9 жовтня 2008 р.

Рим – Президент Віктор Ющенко, завершуючи свій візит до Італії, зустрівся в четвер із представниками численної громади українців, які мешкають на Апеннінах. Глава держави пообіцяв докласти всіх зусиль для створення умов, щоб трудові мігранти з часом повернулися на батьківщину.

Упродовж півторагодинного спілкування із співвітчизниками спочатку пан Ющенко коротко охарактеризував основні моменти зовнішньої політики України. Він повідомив, що переговори з італійськими керівниками пройшли успішно. Незважаючи на складну міжнародну ситуацію та інші труднощі, Україна таки продовжуватиме свій шлях до членства у НАТО і Євросоюзі. Президент зупинився і на проблемах української внутрішньої ситуації і закликав людей відповідально підійти до вибору на наступних парламентських дострокових виборах.

Із уст Ющенка не лунали прямі заклики, щоб люди поверталися на батьківщину. Він сказав таке: «Переконаний, все треба зробити для того, щоб більшість із вас повернулася додому, бо у цьому я бачу роботу Президента, уряду, влади. Все зробити для того, щоб країна мала той потенціал, який дасть аналогічні умови роботи в Україні».

Окрему увагу Президент присвятив створенню українських недільних шкіл в Італії. У зв’язку з цим пан Ющенко подарував громаді музичний центр, телевізор та історичні книжки. Як він сказав, це також і для поповнення бібліотеки майбутнього Українського центру культури. Президент подякував спільноті в Італії за зусилля у поширенні правди про Великий Голод.

Президента попросили збільшити кількість консульських працівників

Можливостей ставити запитання у людей не було, так що виступили кілька представників, і вони розповіли про наболіле. Люди просили збільшити кількість консульських працівників, бо їх дуже мало на таке число українців в Італії (офіційно — до 100 тисяч, але нелегалів у 4-5 разів більше). Через малий штат три консульства в Італії неспроможні оперативно та ефективно надавати допомогу громадянам.

Інша тема – пенсійне забезпечення українців в Італії. Віктор Ющенко сказав, що Київ працюватиме над двосторонньою угодою з урядом Італії. А от угоду про працевлаштування українських громадян уже незабаром мають підписати, повідомив Президент за підсумками розмов з італійським керівництвом.

Ющенко вибачився за Кучму

Був досить емоційний момент зібрання. Отець УГКЦ Василь Поточняк у виступі зазначив, що кожна українська жінка в Італії живе з образою на слова попереднього Президента Леоніда Кучми. Той свого часу заробітчанок обізвав жінками легкої поведінки. Пан Ющенко, перебиваючи цього священика, сказав: «Я, шановні, у статусі Президента, я думаю, що маю право сказати ці слова: прошу прийняти вибачення від мене за ті слова, які колись були сказані Президентом України (гучні оплески)».

Віктор Ющенко – перший Президент України, котрий відвідав греко-католицький храм Святої Софії у Римі. Вже 40 років це є найважливіший собор для українців Італії, котрий побудував Патріарх Йосип Сліпий. У соборі Президент подякував священикам УГКЦ, яка здійснює надважливу функцію в організації українського життя за кордоном. Віктор Ющенко став також і першим Главою держави, який приїхав до трудових мігрантів четвертої хвилі в Італії і особисто підтримав громадян, пообіцявши відстоювати їхні інтереси в Україні та за кордоном.

(Рим – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG