Доступність посилання

ТОП новини

Польські колеги навчають українських колег управлінню за євростандартами


Рівне – Європейський тиждень місцевої демократії, котрий розпочався в Україні, у Рівному позначений дружнім візитом делегації з польського міста-побратима Пйотркува-Трибунальського. У рамках Угоди про партнерство між Рівним і Пйотркувом-Трибунальським польські фахівці реалізують проект «Дружній уряд – поліпшення контактів між органом місцевого самоврядування і мешканцями».

Черги до кабінету чиновника неприпустимі – ось перше правило, якого навчали, або, якщо хочете, від чого відучали рівненських службовців польські колеги.

У вересні вони запросили рівнян до себе, щоб ознайомити з польським досвідом управління згідно з нормами Міжнародної організації стандартизації. Рівняни побували у Товаристві «Євро-Центр» – неурядовій організації, яка пропагує ідею єдиної Європи, та в Центрі добровольчих ініціатив Лодзя.

Нині ж керівники управлінь і відділів навчаються в польських колег, окрім усього, культури спілкування з відвідувачами, розповів керуючий справами Рівненського міськвиконкому Святослав Власюк.

«Тому що можна й за 5 хвилин роботи своїм ставленням до відвідувача скласти негативне враження до всієї системи влади. Тому ми будемо працювати, і я вірю, що ми обов’язково доведемо це до логічного завершення», – каже він.

Власюк визнає, що рівняни в цьому плані відстали від поляків, і нині існує нагальна потреба запровадити систему управління якістю роботи чиновників, прозорого доступу до інформації, надання якісних послуг населенню.

«Це ж стосується не тільки техніки й програмного забезпечення, треба ще й учити людей, щоб вони були професійними і відповідальними. Можна, часом і не надавши послугу, роз’яснити й відповісти так, щоб людина в принципі була задоволена», – каже міський чиновник.

Про кожну послугу – в реєстрі

Бюджет Рівного на наступний рік повинен передбачити певні кошти на виготовлення технологічних карт і реєстрів, які полегшать доступ до інформації кожного з мешканців міста.

Відтак городяни позбудуться розгубленості перед візитом до чиновника, коли часто не знають, куди саме звертатися з тим чи іншим питанням.

Нині подібний реєстр послуг уже є в сусідів-лучан. Тут уже визначені 152 послуги, які надає місцева влада. Усі вони чітко розписані відповідно до законодавства.

До нового рівня обслуговування – без великих фінансових витрат

Директор Бюро обслуговування мешканців Пйотркува-Трибунальського Рената Карбовничек розповіла, що створення її бюро посприяло поліпшенню відносин між владою і мешканцями її міста.

Ознайомившись із Рівним, вона зауважила, що його управлінці мають великий потенціал спілкування.

Однак на основі проведеного анкетування вона зрозуміла, що у Рівному є прогалини в галузі інформування населення, адже респонденти найнижче оцінили власне доступ до інформації.

«Під час лекції я розповіла, якими способами можна поліпшити цю галузь без великих фінансових витрат. Тож маю надію, що ви застосуєте мої приклади», – каже Рената Карбовничек.

Цього тижня про актуальні проблеми розвитку місцевої демократії дискутуватимуть у вищих навчальних закладах області. А в багатьох місцевих радах громадські активісти обговорять шляхи поліпшення роботи комунальних та інших служб, важливих для нормального функціонування населених пунктів.

(Рівне – Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Валентина Одарченко

    Співпрацює  з  Радіо Свобода з 2000 року, власний кореспондент у Рівненській і Волинській області. Народилася 1965 року в місті Дубно. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету ім.Т.Г.Шевченка, юридичний факультет Національного університету «Острозька академія». З 1995 по 1999 рік очолювала першу на Рівненщині ФМ-радіостанцію «Нова хвиля».  Журналіст  Рівненської філії НТКУ. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG