Доступність посилання

ТОП новини

Брюссельський саміт ЄС обговорить фінансову кризу, енергетичні проблеми та стосунки з Москвою


Брюссель – Лідери європейських країн сьогодні зберуться у Брюсселі на черговий саміт Євросоюзу. У центрі уваги його учасників буде, зокрема, фінансова та економічна ситуація. Цього ж дня у Брюсселі перебуватиме Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко. Вона візьме участь у саміті Європейської народної партії та зустрінеться з деякими чільниками європейських інституцій.

Саміт відбувається на фоні глибокої глобальної фінансової кризи, що поглинула і європейську спільноту. Як утримати банківську систему, повернути довіру до фінансових інституцій та перейти до прозорого та передбачуваного ринку? Ось тільки частина економічних питань, на які представники ЄС сьогодні шукатимуть відповіді.

Важливі рішення очікуються також у сфері енергетики.

Оприлюднюючи основні напрямки роботи сьогоднішньої Європейської Ради, як офіційно називають саміти ЄС, президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу зазначив: «Подорожчання енергії й грузинська криза політично й економічно торкаються європейської енергетичної безпеки. Тому на саміті я оприлюдню наші задуми щодо втілення детального плану дій щодо гарантій енергетичної безпеки».

За словами Баррозу, цей план обговорюватимуть у грудні, він стане основою для перегляду всієї енергетичної стратегії.

Інше питання, запропоноване на обговорення Францією, що тепер головує у ЄС, – це квоти щодо скорочення шкідливих викидів у атмосферу.
Нинішній саміт також вирішить, коли буде продовжено діалог із Росією з приводу нової угоди про стратегічне партнерство. Слід зазначити, що всі переговори з Кремлем були заморожені одразу після грузинсько-російського конфлікту.

Проте, на думку аналітиків, у цьому сенсі від саміту не слід чекати особливих рішень. «Ми зараз перебуваємо в перехідній ситуації. Тож Євросоюз, з одного боку, ще раз підтвердить необхідність добрих стосунків з Росією. З іншого боку, буде наголошено на непорушності територіальної цілісності Грузії. Тому, гадаю, від саміту не слід чекати чогось надзвичайного», – зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода політолог з французького Інституту Томаса Мора Жан-Сільвестр Монґреньє.

Як передбачається, немало дискусій точитиметься також навколо питань міграції.

Цього ж дня Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, що перебуває у Брюсселі, візьме участь у саміті Європейської народної партії. За її словами, там також обговорюватимуться можливі шляхи подолання світової кризи.

«Ми радитимемося, як будувати відносини наших країн таким чином, щоб вплив світової кризи був мінімальним», – пояснила Прем’єр-міністр.

Як повідомла прес-служба Європейської Ради, в ході візиту планується зустріч Юлії Тимошенко з Генеральним секретарем Ради Європейського Союзу Хав’єром Соланою, більше знаним за своєю іншою посадою Верховного представника ЄС зі спільної зовнішньої політики і політики безпеки.

Партія Юлії Тимошенко «Батьківщина» стала третьою з України після Народного союзу «Наша Україна» і Народного руху України, яка отримала в ЄНП статус спостерігача.

(Брюссель – Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG