Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко поїхала до Брюсселя


Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко відбула до Брюсселя, де візьме участь у саміті Європейської народної партії (ЄНП).

На цій зустрічі планують обговорити координацію дій країн щодо запобігання негативним наслідкам світової фінансової кризи.

У роботі саміту візьмуть участь президенти Грузії і Румунії Міхеїл Саакашвілі і Траян Бесеску, прем’єр-міністри Франції Франсуа Фійон, Польщі Дональд Туск, Бельгії Ів Летерм, Італії Сільвіо Берлусконі, канцлер Німеччини Анґела Меркель, а також голови урядів інших європейських країн.

Під час цієї зустрічі український прем’єр проведе низку двосторонніх переговорів.

Крім того, вона зустрінеться з Верховним представником Європейського Союзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Хав’єром Соланою.

Тимошенко брала участь у саміті Європейської народної партії в червні цього року. Тоді, як повідомила її прес-служба, президент партії Вільфред Мартенс заявив: у ЄНП стурбовані тим, що на український уряд усередині країни «постійно здійснюються напади» і «деякі сили намагаються перешкодити урядові здійснювати демократичні реформи».

ЄНП – найбільша загальноєвропейська партія, до якої входять правоцентристські партії з 37 країн Європи.

Вона є провідною політичною силою Європейського Союзу, зокрема, має найбільшу фракцію в Європарламенті, а її представник Ганс-Ґерт Петтерінґ є Президентом Європарламенту.

Статус спостерігачів у ЄНП мають три українські партії: Народний союз «Наша Україна», Народний рух України і «Батьківщина», яку очолює Тимошенко.

XS
SM
MD
LG