Доступність посилання

ТОП новини

Західні спостерігачі: У даній ситуації ми симпатизуємо Віктору Ющенку (європейська преса)


Прага – Деякі провідні західні оглядачі заявили про свою підтримку нинішньої політичної позиції Президента України Віктора Ющенка і розкритикували «політичні метання» Юлії Тимошенко. Чимало газет також пророкують провал нинішніх прямих переговорів між Москвою і Тбілісі, які щойно розпочалися в Женеві. А окремі видання пишуть про сенсацію – в Туркменистані знайдене блакитне паливо «в обхід Росії».

Впливова «Інтернешнел Гералд Трібюн» оприлюднила редакційну статтю про Україну, яка починається словами: «Ми симпатизуємо Вікторові Ющенку, який прагне наблизити Україну в економічному і політичному плані до Заходу». Газета вважає, що важливо, щоб майбутні парламентські вибори в Україні нарешті завершили політичний хаос у державі. «Головне, – на думку «Інтернешнел Гералд Трібюн», – забезпечити на цих виборах їхнє проведення самими українцями у їхніх же інтересах і без будь-якого втручання з боку Росії і Заходу». Це видання критикує всі сторони політичного конфлікту за те, що вони не спромоглися знайти шляхи для збалансованого розподілу гілок влади. «Інтернешнел Гералд Трібюн» особливо наголошує на політичній неврівноваженості нинішнього Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко і вказує на її «метання то туди, то сюди».

Німецька «Зюддойче Цайтунґ» висловлює занепокоєння тим, що «непримиренність між росіянами і грузинами» загрожує провалом їхніх переговорів у Женеві. Газета вважає, що переговори ці йтимуть, насамперед, довкола їхнього можливого формату і тому «результатів від них у найближчому часі очікувати не варто». «Зюддойче Цайтунґ» інформує з достовірних джерел, що «підсумкова інформація про переговори в Женеві не буде взагалі подаватися широкому загалові».

А російське видання «Комерсант» інформує, що британська компанія «Джі-Сі-Ей» виконала замовлення Туркменистану щодо оцінки перспективи газових запасів на Південному Йолотань-Османі і фактично підтвердила «гігантські початкові оцінки» цього газоносного району країни. Російська газета вважає, що «ці результати міжнародного аудиту можуть стати ще одним аргументом на користь будівництва нових газогонів із Туркменистану в обхід Росії».

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG