Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 12:36

Прем’єр не виконає указ голови держави про вибори


Указ Президента про достроковий розпуск парламенту і призначення позачергових парламентських виборів «не спрацював» і «втратив можливість бути реалізованим», а дострокові вибори провести буде неможливо, заявила Юлія Тимошенко.

На її думку, однією з причин є те, що, мовляв, не минув рік, протягом якого не можна розпускати парламент, а другою – що на вибори немає коштів.

Виступаючи на прес-конференції в Брюсселі в середу, Прем’єр-міністр заявила, що Президентові не варто видавати новий указ про перенесення дочасних виборів на пізніший термін, а треба відновити коаліцію її Блоку Юлії Тимошенко і Блоку «Наша Україна – Народна самооборона».

При цьому вона додала, що в цих двох фракціях разом 228 депутатів, що достатньо для коаліції, і якщо фракція НУНС більшістю голосів її членів ухвалить увійти до коаліції, то не треба рахувати думки окремих членів фракції, бо коаліцію, за рішенням Конституційного Суду, складають цілі фракції.

Тимошенко також заявила, що до коаліції готовий приєднатися і Блок Литвина.

Вона закликала Віктора Ющенка повернути фракцію НУНС у коаліцію «задля України і її євроінтеграції», враховуючи також позицію Європейської народної партії.

Ця загальноєвропейська політична організація, на саміті якої була в середу в Брюсселі Юлія Тимошенко, закликала Віктора Ющенка відновити коаліцію «демократичних і проєвропейських сил в Україні».

Юлія Тимошенко є лідером партії «Батьківщина»; Віктор Ющенко є почесним головою партії «Народний союз «Наша Україна». Ці партії, як і партія «Народний рух України», мають у ЄНП статус члена-спостерігача. До того, як «Батьківщина» отримала цей статус, на саміти ЄНП завжди їздив Віктор Ющенко.

Президент видав указ про достроковий розпуск парламенту і призначення позачергових парламентських виборів через те, що коаліція БЮТ і НУНС розпалася, а нової створити не вдалося.

Президент і його прихильники стверджують, що в розпаді коаліції був винен БЮТ, який вчинив зраду коаліційних інтересів.

Прем’єр і її блок заявляє, що то Секретаріат Президента зробив усе, щоб розвалити коаліцію, а потім не дати поновити її.

Прем’єр-міністр і її уряд відмовляються фінансувати вибори, а депутати від Блоку Юлії Тимошенко блокують вибори в судах.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG