Доступність посилання

ТОП новини

На велосипедах – у Карпати


Велотуризм в Карпатах цікавий – асфальт просто надоїдає

Івано-Франківщина – За два наступні роки будуть розроблені веломаршрути Карпатами і відповідна інфраструктура для такого виду туризму. «Велокраїна» – так називається проект, який виконують яремчанці в рамках програми сусідства Румунія – Україна, вигравши ґрант Євросоюзу. За основу братимуть зарубіжний досвід. Головна ж мета – привабити туристів у гори в час міжсезоння.

Андрій Шустикевич очолює відділ активного туризму в журналі «Карпати. Туризм. Відпочинок». На велосипеді їздить, як сам каже, «з глибокого дитинства», а от гірським велосипедом захопився півтора року тому. То ж про такий відпочинок пише з власного досвіду і є його активним популяризатором.

«Велотуризм у Карпатах цікавий тим, що встигаєш на велосипеді, по-перше, багато проїхати. А по-друге, хто любить на велосипеді їздити, асфальт просто набридає», – каже Андрій Шустикевич.

За словами Андрія Шустикевича, велотуризм у Карпатах популярний, але не дуже розвинений. Нема прокладених і промаркованих веломаршрутів, якісної інфраструктури – велопрокатів, інструкторів, прив’язаності маршрутів до баз відпочинку.

Привабити туристів у міжсезоння

У Яремчі стартував проект «Велокраїна» в рамках Програми сусідства Румунія – Україна, який виконують шість громадських організацій, а також залучений Карпатський національний природний парк.Задіяні не окремі велотуристи, а ціла країна: з інфраструктурою, дорогами, готелями, стоянками. І все для однієї мети, каже менеджер проекту, представник Центру соціальних та ділових ініціатив м.Яремчі Віктор Загреба.

«Проблема, на вирішення якої спрямований наш проект, — це низький попит на послуги Карпат у міжсезоння та в літній період. Взимку всі курорти заповнені, а як тільки тане сніг, зразу відбувається значний спад туристів», – зазначив Віктор Загреба.

Отож постали два конкретні завдання: створення інфраструктури для активного відпочинку в Карпатах, зокрема велосипедного, і популяризація цих можливостей.

«Хоч це й велопроект, але велосипед не вигадуватимемо»

Будуть розроблені і промарковані велосипедні маршрути. Причому називають їх рекреаційними, щоб туристи приїхали у гори на тиждень, вибирали з 10-15 маршрутів різної складності, відпочивали родиною, оглядали музеї, куштували гуцульські страви. І при цьому мали де залишити велосипед: стоянки біля готелів, музеїв, колиб. Приміром, при базі «Заросляк» буде паркінг: залишай велосипед і піднімайся на Говерлу.

За словами Віктора Загреби, за основу ж братимуть зарубіжний досвід: «Ми робимо проект велосипедний, але не вигадуємо велосипед при цьому. Ця модель розвитку літнього туризму дуже успішна і популярна, наприклад, в Австрії, Німеччині, Італії, в гірських регіонах цих країн».

Уже наступної весни планують розробити перших 20 маршрутів у Яремчі і Ворохті та обладнати перших 50 стоянок. Буде створена інформаційна веб-сторінка, щоб туристи звідусіль знали про це. А загалом проект триватиме і у два наступні роки, розширюючи географію.

(Івано-Франківськ – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG