Доступність посилання

ТОП новини

Європейська Рада схвалила Пакт імміграції та надання притулку


Як повідомив сьогодні по завершенні засідання Ради президент Франці, яка нині головує в ЄС, Ніколя Саркозі, «відтепер Європа має спільну міграційну політику».

Пакт, ідея якого належить французькому президентству в ЄС, спрямований на сприяння легальній міграції та її контроль, боротьбу з нелегальною міграцією, посилення системи прикордонного контролю та створення спільної системи надання притулку біженцям з третіх країн.

У документі, зокрема, йдеться, що легальна міграція має бути результатом бажання як мігранта, так і країни, до якої він мігрує для взаємної вигоди. При цьому, передбачається, що кожна країна-член самостійно вирішуватиме питання щодо умов запрошення легальних мігрантів до країни та їх граничної кількості. А будь-які квоти на легальну міграцію мають встановлюватися в партнерстві з країнами походження мігрантів.

У питанні боротьби з нелегальною міграцією Пакт пропонує укласти угоди про реадмісію на рівні ЄС та на двосторонньому рівні з тими країнами, з якими виникає потреба це зробити, розвивати співпрацю країн-членів в питанні екстрадиції нелегальних мігрантів.

У документі також передбачається необхідність посилити охорону кордонів, зокрема, розробити загальну систему використання біометричних даних при видачі віз до 1 січня 2012 року, посилити співпрацю з країнами походження нелегальних мігрантів щодо контролю зовнішніх кордонів країн-членів ЄС.

У питанні створення Європейської системи надання притулку, Пакт передбачає створення наступного року Європейського офісу підтримки для обміну інформацією між країнами-членами щодо надання притулку.

Крім того, Єврокомісію закликають розробити до 2010 року, а щонайдовше – до 2012 року пропозиції щодо єдиної процедури надання притулку в усіх країнах-членах.

Рада міністрів з питань юстиції та внутрішніх справ ЄС схвалила проект Європейського пакту імміграції та надання притулку на засіданні 25 вересня.

XS
SM
MD
LG