Доступність посилання

ТОП новини

Кремлівський політолог, онук Молотова: ситуація з Україною може призвести до катастрофи (європейська преса)


Прага – Європейські газети аналізують невдачу ЄС в організації прямих переговорів між Росією та Грузією в Женеві. Деякі інформовані видання навіть стверджують, що делегації двох країн не зустрічалися минулої середи між собою і висловлюють сумніви щодо успішності нової дати початку цих переговорів – 18 листопада. Газети також оприлюднили інтерв’ю В’ячеслава Ніконова – прокремлівського політолога і онука соратника Сталіна В’ячеслава Молотова, який лякає Захід воєнною конфронтацією з Москвою в разі вступу України до НАТО.

У інтерв’ю німецькому часопису «Шпіґель» відомий прокремлівський політолог В’ячеслав Ніконов заявляє, що «ситуація в Україні ще небезпечніша, аніж в Грузії». Цей російський експерт наводить думки російських військових, які переконані, що «без України Росія, у випадку чого, не зможе ефективно оборонятися». Ніконов тут застерігає, що «у разі подальших намагань Заходу тягнути Україну до НАТО, це може призвести до чого завгодно – аж до остаточного розколу держави». В’ячеслав Ніконов також заявив «Шпіґелю», що «вступ України до НАТО означатиме повне припинення співпраці Кремля із західним альянсом».

Австрійська газета «Ді Прессе» вважає, що Україна, яка четвертою у Європі, після Ісландії, Угорщини і Сербії, звернулася по допомогу до Міжнародного валютного фонду, отримає рятівний для економіки Києва кредит. До цього Україну змушує, як пише австрійське видання, «катастрофічна ситуація в банківській системі». Українська влада змушена вдаватися до надзвичайних заходів для порятунку гривні і своїх банків. Уряд також вдається до обмеження зростання внутрішніх цін на енергію і боїться зростання ціни на газ, яку російський «Газпром» може підвищити від січня зі 179 до 400 доларів за тисячу кубічних метрів.

Мадонна може розоритися у разі судового розлучення зі своїм нинішнім чоловіком Гаєм Річі. Про це пише британська «Таймз», яка інформує, що знаменита поп-співачка вже звернулася до відомої адвокатської контори, яка займалася розлученнями принца Чарльза й принцеси Діани, а також скандальним розлученням Пола Маккартні з Гезер Міллз. «Таймз» не виключає, що у разі суду з Гаєм Річі, чого хоче уникнути Мадонна, вона може розпрощатися з половиною зі своїх приблизно 300 мільйонів фунтів.

(Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG