Доступність посилання

ТОП новини

Полтавська дитяча бібліотека з дорослими проблемами


Київ-Полтава – Нині біля пам’ятника Ярославу Мудрому в Києві відомі українські письменники, митці, видавці збудували «Книжкову браму». Так названо унікальну благодійну акцію зі збору книг для обласної дитячої бібліотеки Полтави імені Панаса Мирного. Ця бібліотека – одна з найстаріших в Україні, але незабаром може опинитися просто неба.

Зірваний паркет і шпалери, потрощені меблі, зафарбовані вікна, закіптюжені внаслідок пожежі стіни й підлога – і вивезені у невідомому напрямку тисячі книжок. Такий вигляд має нині Полтавська дитяча бібліотека, її колектив був змушений переїхати до іншого тимчасового місця перебування. А за бібліотечне приміщення точиться запекла боротьба між кількома бізнес-структурами, стверджує заступник директора бібліотеки Тамара Коровайна.

«У нас забрали приміщення; воно перепродувалось уже тричі. Зараз воно у приватній власності. Нам обіцяють надати якесь приміщення, але нам досі ніхто не дав ключі ні від якого приміщення. Зараз ми працюємо, частину фондів вивезли у наукову бібліотеку, коли стався підпал, нам вдалося частину фондів врятувати. А частину фонду ми поповнювали за рахунок мешканців України, які надсилали нам книги», – розповіла Тамара Коровайна.

«Вірус рейдерства» набрав характеру «всеукраїнської епідемії»

Із тих книжок, які зібрані у Києві з ініціативи громадської організації «Караван Інтеркультура», вдалося збудувати цілу книжкову браму. До її «розбудови» долучились школярі. Студенти, письменники, журналісти і члени міжнародної мережі шкіл ЮНЕСКО. Її координатор Ганна Бойко зазначила: «Якщо і можемо щось зробити, щоб ситуація змінилась, я вважаю, що ми повинні бути тут! Тому і діти прийшли, школа ЮНЕСКО приєдналась. І, я думаю, тут усі люди, котрим не байдуже, що знищується культура – не тільки у Києві, в Україні!»

Серед митців, які подарували полтавській дитячій бібліотеці книги, київський письменник Сергій Грабар. Ситуацію у Полтаві він прокоментував так: «Це жахлива ситуація! З цим треба боротись усіма засобами.Я брав участь в акції, коли закривалася книгарня на Хрещатику. Вважаю, що книгарні, бібліотеки треба захищати. Якщо ми почнемо нищити культуру, нічого не буде, все зламається».

Наступний крок ініціаторів «Книжкової брами» – відстояти право полтавчан на дитячу бібліотеку, зберегти для неї приміщення у центрі міста. На жаль, «вірус рейдерства», спрямований проти закладів культури та освіти, розташованих у центрі, поширився поза межі Києва і має характер «всеукраїнської епідемії», констатують митці.

(Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG