Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 10:53

Польща має намір покласти край «візантійській розкоші» життя урядовців


Варшава – Польський уряд хоче покласти край добі комунізму не лише у сенсі ідеологічному, але також у матеріальному. Після занепаду комуністичної системи уряд успадкував багато спецоб’єктів санаторно-відпочинкового типу. Саме там у мальовничих околицях Польщі в 1970-ті та 80-ті роки проводили дозвілля далеко від очей суспільства колишні польські та радянські так звані «народні обранці». Зараз це нерухоме майно продаватимуть на вільному ринку.

Польський парламент проголосував у середу за оновлений закон про способи управління державним нерухомим майном. Якщо закон підпише президент Лех Качинський (а фахівці сподіваються, що підпише), тоді міністр державного майна, оминаючи довготривалі адміністративні процедури, продаватиме на вільному ринку санаторно-відпочинкові об’єкти спеціального значення.

Урядові кола перед ухваленням Сеймом цього закону наголошували на двох аспектах цієї проблеми.

По-перше, з бюджету держави не треба буде надавати грошей на утримання інфраструктури відпочинкових баз, які більшу частину року стоять порожніми.

По-друге, уряд хоче покінчити зі спадщиною комуністичних часів, коли партійно-державні лідери за високим парканом ховались від очей суспільства, щоб у затишку проводити дозвілля в шикарних санаторно-відпочинкових закладах спеціального значення.

Про це згадує у розмові з Радіо Свобода депутат Влодзімеж Карпінський. «Ми хочемо розірвати усі зв’язки з минулою епохою, коли урядовці жили за кошт держави за, умовно кажучи, розкішним візантійським зразком. Колишня доба зараз асоціюється з такими ознаками влади, як велика кількість спецсанаторіїв, шикарних автомобілів… Я вважаю, що зараз треба ефективно управляти цим державним майном. Саме у такому сенсі ми намагаємося покінчити з минулою комуністичною епохою», – каже він.

Кошти підуть до бюджету

Невдовзі міністр державного майна отримає дозвіл продавати об’єкти спеціального значення, що розташовані у мальовничих регіонах Польщі – в горах, над берегами озер, на березі Балтійського моря.

Досі власниками цих закладів були Канцелярія прем’єра, Міністерства внутрішніх справ та юстиції, Головна комендатура поліції, Головне статистичне управління, обласні державні адміністрації.

Які кошти сподівається отримати уряд від продажу спеціальних відпочинкових закладів? Відповісти сьогодні на це питання навряд чи вдасться. Відомо, що санаторно-відпочинкові об’єкти, що їх продаватиме міністерство державного майна, апогею свого значення досягли у 1980-ті роки.

Тому фахівці упродовж найближчого часу встановлюватимуть оптимальну ціну об’єктів. Над вирішенням цього питання працюватиме комісія Канцелярії прем’єра. Кошти, отримані від продажу державного майна, повернуть у бюджет країни.

Кожен може почутися Брежнєвим – за власні гроші

Депутат польського сейму Влодзімеж Карпінський сказав Радіо Свобода, що, на його думку, ідея спрощеного способу продажу державного майна має показати полякам, що урядовці не мають права розкішно жити за кошти суспільства.

«Ми хочемо розумно витрачати державні кошти, які надходять у бюджет від платників податків. У цьому сенсі кошти на утримання адміністративних структур мають бути якнайменші, при тому урядовці мають працювати ефективно за рахунок громадян», – вважає депутат.

Фахівці вказують, що уряд, відмовляючись від права на власність близько ста дотеперішніх спеціальних санаторно-відпочинкових закладів, залишає за собою один об’єкт над берегом озера у селі Ланськ, поблизу міста Ольштин, що у північному регіоні Польщі.

Однак, на відміну від комуністичних часів, зараз кожен поляк може там за приблизно 70 доларів за ніч найняти кімнату у шикарному котеджі, у якому свого часу дозвілля проводили Леонід Брежнєв чи Фідель Кастро.

(Варшава – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG