Доступність посилання

ТОП новини

У парламенті – блокування, у судах – невизначеність


Про те, що відбувалося у вівторок у стінах парламенту, а також за його межами в контексті чергових дострокових парламентських виборів...

Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк відкрив сьогодні вранці пленарне засідання. У сесійній залі парламенту зареєструвалися 424 депутати.

Відкриваючи засідання, спікер повідомив, що указ Президента про тимчасове поновлення роботи Ради опублікували у виданні «Офіційний вісник Президента», тому він набуває чинності.

За словами спікера, таким чином, знято правову колізію, яка стосувалася того, чи правочинний парламент працювати у сесійному режимі після видання указу про дострокове припинення його повноважень.

«Є всі правові підстави для роботи Верховної Ради, і не тільки для прийняття законодавчих актів, але й для направлення і підписання Президентом України тих актів законодавства», – наголосив Яценюк.

Учора Президент Віктор Ющенко призупинив дію указу про розпуск парламенту, щоб дати можливість Верховній Раді ухвалити антикризові закони. Цим же документом дострокові вибори переносяться з 7 на 14 грудня.

Очікується, що сьогодні депутати розглядатимуть законопроекти щодо економічної ситуації та подолання наслідків світової фінансової кризи в Україні, внесення змін до держбюджету-2008 та законопроекти, пов’язані з достроковими виборами.

І знову блокування трибуни

Депутати Верховної Ради від фракції Блоку Юлії Тимошенко заблокували трибуну й президію парламенту.

Бютівці зайняли вхід у президію парламенту з боку кулуарів і кабінету голови парламенту Арсенія Яценюка.

Раніше сьогодні Верховна Рада відмовилася внести до порядку денного сьогоднішнього засідання законопроекти, пов'язані з фінансуванням і процедурами проведення позачергових виборів парламенту.

Фракція Блоку Юлії Тимошенко наполягає на тому, щоб парламент сьогодні насамперед розглядав законопроекти, пов'язані з мінімізацією ризиків світової економічної кризи.

За словами лідера фракції БЮТ Івана Кириленка, необхідно «дати всі можливі важелі уряду для недопущення та мінімізації кризи в українській економіці», а також треба накласти хоча б на рік мораторій на проведення будь-яких виборів, а через рік можна провести разом і президентські, і парламентські вибори.

Наразі в роботі парламенту триває перерва, під час якої лідери фракцій мають узгодити порядок денний на сьогодні.

Верховна Рада закрила своє ранкове пленарне засідання

Перший заступник голови парламенту Олександр Лавринович оголосив, що «у зв'язку з тим, що створено неможливі умови для роботи парламенту (фракція Блоку Юлії Тимошенко й далі блокує роботу українського парламенту), немає можливості розглядати жодне питання, на цьому ранкове пленарне засідання оголошується закритим».

За словами Лавриновича, у зв'язку із блокуванням трибуни вечірнього засідання сьогодні не буде.

Отже, депутати зберуться завтра.

Сьогодні парламент не розглянув жодного законопроекту чи постанови.

Президент Віктор Ющенко вчора зупинив дію свого указу про розпуск Верховної Ради, щоб дати можливість депутатам ухвалити закони щодо стабілізації економіки та проведення дострокових виборів.

Суд знову переніс розгляд скарги Секретаріату

Київський апеляційний адміністративний суд переніс на 24 жовтня розгляд апеляції Секретаріату Президента на рішення Окружного адміністративного суду, який зупинив дію указу Президента про розпуск парламенту і призначення дострокових виборів.

Як заявив б'ютівець Валерій Писаренко, суд вирішив звернутися до Центрального адміністративного суду за роз’ясненням, які рішення він ухвалював щодо призупинення дії відповідного указу.

Крім того, за словами депутата, невизначеність у розгляд цієї справи вніс той факт, що Президент зупинив дію свого указу.

Залишається невідомим і те, де перебувають оригінали рішення суду про зупинення указу, що також заважає розгляду справи, зазначив Писаренко.

Водночас, представник Секретаріату Президента в судах Руслан Кирилюк заявив, що справа про зупинення указу Президента перебуває в кабінеті судді Володимира Келеберди, а доступ до нього блокують представники БЮТ.

Вчора Президент Віктор Ющенко зупинив свій указ про розпуск Верховної Ради й призначення позачергових парламентських виборів.

10 жовтня дію цього указу зупинив Окружний адміністративний суд Києва. Це рішення Секретаріат Президента оскаржив в апеляційному суді, який постійно переносить свої засідання.

17 жовтня Глава держави указом ліквідував Окружний адміністративний суд Києва, створивши замість нього Лівобережний та Центральний окружні адміністративні суди Києва.

Останній того ж дня, за даними Секретаріату, скасував ухвалу Окружного адмінсуду Києва, яка зупиняла виборчий процес.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG