Доступність посилання

ТОП новини

За красою осені – до латвійської Сіґулди


Сіґулда – одне з наймальовничіших міст Латвії. Тут природа гармонійно зливається з містом і стає його невід’ємною частиною. Влітку в Сіґулді збираються любителі активного відпочинку та гострих відчуттів, а взимку місто перетворюється на головний лижний курорт Латвії. Але особливо чарівним буває місто восени, тоді до Сіґулди приїздить майже кожна латвійська родина. Місто кохання, парків, історії та красивих легенд – така вона, латвійська Сіґулда.

Нинішня осінь надзвичайно багата на листопад і тішить латвійців золотисто-багряною гамою кольорів. Більшість приїздить насолодитися красотами природи та культури саме до Сіґулди, яку ще називають Відземською Швейцарією. Ось як осінню Сіґулду описує мешканка міста Інеса: «Прийшла осінь, різнобарвний листопад усю Латвію прикрасив. На вулицях Національного парку Ґауя у Сіґулді повінь з барвистого осіннього листя. Малі та дорослі почуваються ніби в казці».

Сіґулда багата на історичні пам’ятки. Тут і знаменитий Турайдський замок, побудований ще у 1207 році й нещодавно реконструйований. На мові древніх лівів Турайда – це Божественний сад, чи, точніше, сад бога-громовержця Тора. Піднявшись на замкову вежу, ви обов’язково почуєте легенду про Турайдську Троянду, красуню Майю, яка загинула, але не зрадила свого кохання. Поряд із замком розташована Гора дайн (народних пісень) зі скульптурами Індуліса Ранки і Церковна гора. На горі і сьогодні росте величезна липа, біля якої є могила з надписом «Тут покоїться Турайдська Троянда».

«Найкраще місце у світі»

У Сіґулді є найбільша в Латвії печера Ґутманя, всередині якої Джерело мудрості. Можна також побувати на Райській горі, або ж спуститися до Чортової печери.

«Восени це найкраще місце у світі. Ми хочемо усе сфотографувати, вибрати найкращі ракурси, залишити собі пам’ятку про цю пору», – кажуть відвідувачі Сіґулди.

У старовинній коморі Турайдського замку розташувався салон-виставка сувенірних виробів народних латиських майстрів з льону, дерева, шкіри, кераміки, а також експонати сонячного балтійського каменю – бурштину. А в старовинній кузні можна викувати монетку «на щастя» та дізнатися про таємниці народних латиських ворожінь.

Ще одна розвага – канатна дорога

Особлива насолода — неквапливо прогулюватися по Сіґулдському лісопарку, коли під ногами різнобарвним килимом шарудить листя. Але красою краю можна помилуватися і з висоти пташиного польоту, прямуючи канатною дорогою, яка з’єднує обидва береги річки Ґауя.

Для тих, хто віддає перевагу активному відпочинку, до послуг польоти на повітряній кулі та планерах, стрибки з парашутом. Особливою популярністю користується повітряна смуга перешкод у лісі по верхівках дерев. Почуваєшся ніби латвійський Тарзан. Також можна побувати у вільному польоті над аеродинамічною трубою на атракціоні «Аеродіум» у вертикальному повітряному тунелі, який після Олімпіаді в Турині знає увесь світ.

Однак осінь – це спокій, і до Сіґулди, особливо вихідними днями, поспішають латвійці, щоб відпочити з родиною або на самоті поміркувати й насолодитися чудовими осінніми сонячними днями.

Керівник Сіґулдського інформаційного туристичного центру Інара Велдре радить поквапитися: «Цього тижня останній час подивитися на золоте листя, навіть попри дощ. Листопад – явище короткочасне і синоптики кажуть, що ці вихідні будуть останніми у нинішньому році, коли можна ще помилуватися цією красою».

Ну, а взимку Сіґулда очікує на любителів відпочинку на лижній трасі Рейня та на санно-бобслейній трасі зі штучним льодовим покриттям. Однак, це вже зовсім інша розповідь.

(Рига – Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG