Доступність посилання

ТОП новини

Партія «Свобода» як ніколи успішно вирішує фінансові питання – Олег Тягнибок


Олег Тягнибок

Прага – Затяжний конфлікт між головними політичними гравцями в Україні грає на руку меншим політичним силам. Розчаровані виборці шукають альтернативу. І для певної групи українців такою альтернативою є всеукраїнське об’єднання «Свобода», що сповідує радикальні праві погляди. Лідер цього об’єднання Олег Тягнибок під час візиту до Праги цього тижня розповів Радіо Свобода, що нині як ніколи легко знаходить політичних спонсорів. За даними останніх соціологічних опитувань, «Свобода» не проходить до Верховної Ради, але певні шанси має. Як опоненти, так і потенційні соратники почали уважніше придивлятися до «Свободи» після весняних виборів мера Києва, на яких ця партія хоча й здобула лише близько двох відсотків голосів, але випередила блок «Наша Україна – Народна Самооборона».

– Пане Тягнибок, чи Ви вже вирішили, як саме «Свобода» піде на нові вибори – у блоці чи самостійно?

– Рішення про формат участі всеукраїнського об’єднання «Свобода» у позачергових виборах до українського парламенту буде ухвалене на нашому з’їзді, який відбудеться, як тільки Центральна виборча комісія запрацює і ми зможемо отримати відповідний дозвіл від ЦВК проводити цей передвиборний з’їзд. Але напередодні відбулася всеукраїнська партійна конференція (14 жовтня, на Покрову, у день УПА) і більшість делегатів висловлювали позицію щодо самостійної участі «Свободи» в наступних виборах. Хоча керівництво партії зараз проводить консультації з іншими організаціями, які, можливо, будуть нашими союзниками на цих виборах.

– Хто є вашими головними конкурентами сьогодні?

– У першу чергу, як і завжди, нашими опонентами є антиукраїнські, промосковські політичні сили. Це ліві сили, всілякі комуністи, прогресивні соціалісти.

– Чи Ви вважаєте промосковською силою Блок Юлії Тимошенко? Чи Ви підтримуєте звинувачення Президента України і його оточення у тому, що пані Тимошенко останім часом діє в інтересах Москви?


– Для мене дивним було інше, що прозвучало звинувачення оточення Президента у державній зраді Тимошенко, але її не було відсторонено від обов’язків. Тобто людині, яку звинувачують у державній зраді, дали можливість до цього часу працювати. Більше того, мені би хотілося дізнатися результати розслідування Служби безпеки України щодо тих злочинів, які нібито вчинила Прем’єр-міністр.

– Але вже були заяви з Генеральної прокуратури, що в цій справі замало доказів.


– Мені як українцеві, як громадянину України дуже не подобаються взаємні звинувачення, які не просто демонструють політичну боротьбу всередині держави, але які також приносять величезну шкоду іміджеві України. Тому я не хочу бавитися в ті ігрища і не хочу, щоб «Свобода» в них втягувалася.

– Для багатьох є загадкою, звідки у «Свободи» гроші, як фінансуються Ваші акції? Тобто, виглядає, що коштів досить. Можливо Ви розкриєте цю таємницю Радіо Свобода – звідки?

– Я заперечую будь-які інсинуації і міфи щодо олігархічного фінансування нашого об’єднання «Свобода». Наше фінансування здійснюється представниками середнього класу, тобто малого і середнього бізнесу. У «Свободі» ми створили Економічну раду, яка об’єднує значну частину підприємців, які є самодостатніми, успішними, які хочуть жити в Україні і бачать майбутнє для своїх дітей в Україні. Вони готові сьогодні вкладати гроші в ідею. Вони сьогодні вірять нам. Дуже багато тих, які розчарувалися в БЮТі і в «Нашій Україні», вирішили фінасувати сьогодні «Свободу». Приклад – повінь у Західній Україні. До нас прийшли підприємці і поклали на стіл півмільйона і сказали, що ми не віримо цій теперішній владі і що ми би хотіли, щоб саме ви ті гроші розподілили і вирішили питання з допомогою хоча би частково тим людям, які постраждали, що ми і зробили. І сьогодні як ніколи ми успішно вирішуємо питання фінансування нашої організації. І ще дуже важливо – «Свобода» не є фінансово залежною ні від кого, і «Свобода» немає єдиного спонсора.

– Ви кажете, що бізнесмени охоче дають Вам гроші. А як партійці, чи маєте статистику за останні місяці, яка доводить, що до Вас переходить більше людей?


– Так, дійсно, зараз є пропозиції від деяких районних і навіть обласних організацій національно-патріотичного спрямування, а також інших, скажімо «Батьківщини» чи «Нашої України», які мають намір співпрацювати зі «Свободою», чи навіть вступати до нас у партію. Таких випадків є доволі багато.

– Ви дуже загально відповіли на це запитання.


– Наприклад, Старовижівська районна організація Народного руху України (Волинська область). Наприклад, Полтавська організація. В Житомирі є приклади, в Одесі , в Харкові, у Кіровограді є багато прикладів, у Львівській області, у Франківській, Тернопільській.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

XS
SM
MD
LG