Доступність посилання

ТОП новини

Чи намагалися члени британського тіньового уряду взяти пожертву від російського олігарха?


Олег Дерипаска
Олег Дерипаска

Лондон – У Великій Британії цими днями широко обговорюються підозри щодо зв’язків чільних британських політиків із одним із найбагатших російських олігархів Олегом Дерипаскою. Скандал спалахнув, коли фінансист Натаніел Ротшильд заявив, що міністр фінансів тіньового кабінету Консервативної партії намагався домогтися від Дерипаски пожертви на суму близько 90 тисяч доларів. Беручи до уваги напружені стосунки між Британією та Росією і близькість російських супербагатіїв до Кремля, ця інформація викликала шок.

Натаніел Ротшильд написав листа до провідної газети Times, у якому стверджував, що тіньовий міністр фінансів Джордж Осборн обговорював з Дерипаскою пожертву на партію, перебуваючи у будинку росіянина на грецькому острові Корфу в серпні цього року. При цьому фінансист зазначив, що при цій розмові був свідок. Відтак до цієї теми повернулися на борту яхти Дерипаски. І також вдруге, того дня ж таки дня.

Осборн ці закиди категорично заперечує: «Як і всі політичні партії, ми, звичайно, одержуємо пропозиції від імені інших людей щодо пожертв на користь Консервативної партії, але в нас діє дуже сувора перевірка. Але якщо перейти до центрального питання, то ми не просили пожертви в пана Дерипаски. Ми не просили грошей і не отримували їх».

Проте Осборн не виключив, що справа пожертви могла бути порушена якимось чином. Пікантність ситуації полягає в тому, що раніше Консервативна партія висунула закиди щодо того, що член уряду Пітер Манделсон мав зв’язки з Олегом Дерипаскою.

Подвійні стандарти, або Хто ж говорить неправду?


В оглядачів викликають подив подвійні стандарти торі, адже не викликає сумніву, що попри те, чи йшлося про пожертви, Осборн точно знає росіянина і бував у його приватному помешканні і на яхті. Ба більше, як підозрюють близькі до цієї справи люди, сам Осборн і поширив у британських мас-медіа інформацію про таємні зв’язки Манделсона з Дерипаскою.

Ротшильд наполягає, що говорить правду: йшлося саме про пожертву для торі. Він називає ім’я свідка і заявляє, що готовий захищати свої свідчення в суді.

Згідно з британським виборчим законом, люди, що не живуть у Британії, не можуть давати пожертви британським партіям. Саме Осборн сказав про те, що один раз був на яхті Дерипаски в товаристві міністра у справах бізнесу лорда Манделсона. Відтак лідер торі Девід Камрон закликав Манделсона розповісти про те, що його зв’язує з росіянином.

Осборн каже, що справу пожертви порушив сам Ротшильд, що теж був на яхті, але Осборн начебто відразу категорично відмовився. Третя за величиною парламентська партія – Ліберально-демократична зажадала повного розслідування цієї справи.

(Лондон – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG