Осборн ці закиди категорично заперечує: «Як і всі політичні партії, ми, звичайно, одержуємо пропозиції від імені інших людей щодо пожертв на користь Консервативної партії, але в нас діє дуже сувора перевірка. Але якщо перейти до центрального питання, то ми не просили пожертви в пана Дерипаски. Ми не просили грошей і не отримували їх».
Проте Осборн не виключив, що справа пожертви могла бути порушена якимось чином. Пікантність ситуації полягає в тому, що раніше Консервативна партія висунула закиди щодо того, що член уряду Пітер Манделсон мав зв’язки з Олегом Дерипаскою.
Подвійні стандарти, або Хто ж говорить неправду?
В оглядачів викликають подив подвійні стандарти торі, адже не викликає сумніву, що попри те, чи йшлося про пожертви, Осборн точно знає росіянина і бував у його приватному помешканні і на яхті. Ба більше, як підозрюють близькі до цієї справи люди, сам Осборн і поширив у британських мас-медіа інформацію про таємні зв’язки Манделсона з Дерипаскою.
Ротшильд наполягає, що говорить правду: йшлося саме про пожертву для торі. Він називає ім’я свідка і заявляє, що готовий захищати свої свідчення в суді.
Згідно з британським виборчим законом, люди, що не живуть у Британії, не можуть давати пожертви британським партіям. Саме Осборн сказав про те, що один раз був на яхті Дерипаски в товаристві міністра у справах бізнесу лорда Манделсона. Відтак лідер торі Девід Камрон закликав Манделсона розповісти про те, що його зв’язує з росіянином.
Осборн каже, що справу пожертви порушив сам Ротшильд, що теж був на яхті, але Осборн начебто відразу категорично відмовився. Третя за величиною парламентська партія – Ліберально-демократична зажадала повного розслідування цієї справи.
(Лондон – Прага – Київ)