Доступність посилання

ТОП новини

Італія мобілізується на підтримку автора книжки про мафію


Роберто Савіано

Рим – В Італії громадськість і політики мобілізуються на захист письменника Роберто Савіано, автора книжки про неаполітанську мафію. Живучи два роки під охороною, він постійно отримує погрози вбивства від мафіозного клану. На захист письменника стали й відомі міжнародні діячі.

29-річний неаполітанець Роберто Савіано хоче нормального життя: закохатися, сидіти та сміятися з друзями у барі і не чути довкола розмов про себе. У нещодавньому інтерв’ю він зізнався, що планує виїхати з Італії бодай тимчасово, щоб відчути хоч краплю цього звичайного життя.

Після виходу у світ книжки «Ґоморра», Савіано постійно перебуває під прицілом неаполітанської мафії – «каморри». Боси погрожують смертю журналісту-письменнику за надмірне розголошення правди про діяльність мафіозної імперії.

Лише в Італії продали майже півтора мільйона примірників книжки. Бестселлер «Ґоморра», перекладений у 43 країнах світу, надихнув режисера Маттео Ґарроне на створення однойменної стрічки. Після успіху на Каннському кінофестивалі картину запропонували кандидатом на американську премію «Оскар».

Молодий письменник, ставши заручником власного успіху, сьогодні вже сумнівається, чи потрібно було наважуватися на такий крок. «Так, я би зробив це знову. Усвідомлюю: те, що я вчинив, може стати важливим для свідомості багатьох. Але не буває і дня, коли б я не замислився: чому в якийсь момент я не відчув, що жертвував усім? І дуже часто я сумніваюся, я не знаю, чи варто було це робити», – сказав Роберто Савіано.

Савіано відчуває щоденну солідарність

Деякі правоохоронці радять журналісту писати книжки на інші теми, щоб якимось чином відвернути від себе увагу мафіозі. Прокурор Франко Роберті, співробітник неаполітанського підрозділу «Антимафія» додав: «На мою думку, нині Савіано добре захищений. Зрозуміло, ніколи не можна дати повної гарантії абсолютного захисту. Та стосовно обов’язку держави щодо захисту Роберто Савіано, для цього зроблено усе можливе».

По всій країні пройшли демонстрації на підтримку письменника. Президент Італії Джорджіо Наполітано, прем’єр-міністр Сильвіо Берлусконі через газету «La Repubblica» висловили солідарність із автором та запевнили у підтримці з боку держави.

Про свою солідарність в окремому листі заявили лауреати Нобелівської премії, в тому числі Михайло Горбачов, турецький письменник Орхан Памук, німець Ґюнтер Ґрасс та інші. Політики та інтелектуали апелюють до італійської влади з проханням захистити письменника Роберто Савіано і побороти «каморру».

«Проблема Савіано стосується не лише правоохоронців, – мовиться у зверненні. – Це проблема демократії. Свобода Савіано стосується нас усіх як громадян. Неприпустимо, щоб подібне траплялося у Європі 2008 року».

Лише протягом одного дня через мережу Інтернет під цим листом підписалися понад 100 тисяч осіб з різних країн.

(Рим – Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG