Доступність посилання

ТОП новини

Українське кіно в Римі


Рим – На третьому Римському кінофестивалі, що триває з 22 до 31 жовтня, вперше за його коротку історію представили фільм з українськими акторами. У конкурсі за «Золотого Марка Аврелія» змагається стрічка польсько-українського виробництва «Серце на долоні».

Чи можна врятуватися від смерті? Таке запитання ставить у фільмі його автор, маестро інтелектуального кіно, відомий польський режисер Кшиштоф Зануссі.

Чорна комедія «Серце на долоні » розповідає про старого олігарха, невиліковно хворого на серце. Мільйонер з усіх сил бореться за життя, і в цей момент йому трапляється юнак, котрий хоче смерті: хлопець спробував покінчити життя самогубством. Чи вдасться старому багатію отримати для пересадки серце молодого чоловіка?

Головну роль олігарха виконує Богдан Ступка. За словами режисера, характер саме цього українського актора найповніше виражає жадобу до життя. У картині знімалися також син актора Остап і внук Дмитро. Над фільмом працювали у Варшаві, а заключні зйомки проводили у квітні на київському Подолі.

Про свою роль Богдан Сильвестрович розповів: «Каже (режисер), фантастика! Така роль виходить! Правда, не так, як я передбачав, коли працював над сценарієм, який це має бути образ ... Але це так цікаво! Там такі сцени є, що мурашки по тілу».

Бюджет стрічки «Серце на долоні» обійшовся у півтора мільона євро. З українського боку продюсером був Олег Кохан, директор компанії «Sota Cinema Group».

Менше голлівудського шику

Участь польсько-українського фільму у Римському кінофестивалі стала можливою завдяки тому, що цього року організатори, наслідуючи приклад Венеції, присвятили програму переважно європейському кіно. В основному конкурсі серед 20 стрічок лише одна американська робота «Гордість і слава» режисера Гевіна О’Коннора. Тож червоний килим біля римського Аудиторіуму не ряснів голлівудськими кінодівами та їхніми гламурними сукнями. Відкрила кіноогляд італійська стрічка «Чоловік, котрий кохає» за участю зірки італійського та французького кіно Моніки Беллуччі.

Найпочеснішим гостем став американський актор Аль Пачино. У середу під час відкриття фестивалю йому вручили премію «Золотого Марка Аврелія» за акторську майстерність. Таку саму нагороду отримає легендарна італійська актриса Джина Лоллобріджида за свою 60-літню кінокар’єру.

Фестивалю – бути!

Вперше Римський міжнародний кінофестиваль відбувся у 2006 році. На відміну від давніх професійних кінофорумів, молодий фестиваль здобув славу «народного». Він розрахований на масового глядача. До складу журі, окрім професіоналів, входять і віддані кіномани.

Нинішній фестиваль складає іспит на витривалість. Напередодні столицею Італії ширилися чутки про можливе скасування кіносвята. Бо ж ініціатор фестивалю – лідер лівоцентристів Вальтер Вельтроні – залишив посаду міського голови і програв парламентські вибори у квітні. А чинний римський мер, правоцентрист Джанні Алеманно, борючись передусім зі злочинністю у столиці, планував зменшити розмах кінозаходу, критикуючи надмірну витрату коштів з міського бюджету. Насичена офіційна та залаштункова програма Римського фестивалю свідчить, що мистецтво таки перемогло!

(Рим – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG