Доступність посилання

ТОП новини
20 січня 2021, Київ 09:24

Німеччина збільшить витрати на освіту й науку


Берлін – Німеччина має намір суттєво збільшити інвестиції в освіту. Такими є результати так званого освітнього саміту, який цими днями відбувся в Дрездені. Йдеться про зустріч канцлера Анґели Меркель з прем’єр-міністрами федеральних земель.

2015-го року витрати на освіту й науку в Німеччині мають становити десять відсотків від валового внутрішнього продукту.

Це означає, що в майбутньому науково-освітня сфера отримуватиме щорічно 60 мільярдів євро. Канцлер Анґела Меркель задоволена такими результатами. «Сьогодні ми зробили важливий крок у напрямку створення так званої освітньої республіки Німеччини», – сказала Меркель.

60 мільярдів євро на освіту й науку. Але де їх взяти? Наступного року має зібратися стратегічна група, яка виробить пропозиції для забезпечення фінансування проголошених намірів.

До збільшення інвестицій в освіту Німеччину не в останню чергу підштовхнула актуальна ситуація на ринку праці. Країні й надалі катастрофічно не вистачає висококваліфікованих фахівців. Крім того, як зауважують експерти, вистояти в конкурентній боротьбі в глобальному інформаційному суспільстві можна тільки в тому разі, якщо рівень освіти в суспільстві буде якомога вищий.

Німеччина хоче мати більше студентів

Учасники освітнього саміту в Дрездені сподіваються, що їм вдасться в майбутньому збільшити до сорока відсотків частку першокурсників серед одного шкільного випуску. «У цій країні ми не можемо дозволити собі не використовувати всі академічні ресурси, які маємо. І ми не хочемо нікого позбавляти можливості отримати вищу освіту», – сказав президент Німецького союзу вищих навчальних закладів Бернгард Кемпен.

Однак не обійшлося й без критики. Федеральні землі, де при владі перебувають соціал-демократи, вважають, що такої мети не вдасться досягти, якщо знову не скасувати запроваджену кілька років тому плату за навчання в університетах. Критичні зауваження пролунали, зокрема, від бургомістра Берліна Клауса Воверайта. «Освіта має залишатися безплатною на всіх рівнях – від початкової школи до закінчення вищого навчального закладу. Запровадження плати за навчання є контрпродуктивною справою, оскільки це призведе до зменшення кількості студентів», – вважає Воверайт. На його думку, таким чином не вдасться досягти поставленої мети з покращення доступу до вищої освіти для представників соціально слабших верств населення.

Розмір зборів у різних державних вищих навчальних закладах зараз різний, але в будь-якому разі він не перевищує 500 євро за семестр. Прихильники платного навчання заявляють, що це допоможе зробити вищу освіту якіснішою, оскільки зібрані гроші йдуть виключно на потреби університетів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG