Доступність посилання

ТОП новини

«В Україні фінансова криза не буде довготривалою» – Володимир Лановий


Екс-міністр економіки, доктор економічних наук, голова спостережної ради Української державної економічної компанії Володимир Лановий в ефірі Радіо Свобода зазначив: «Фінансова криза буде недовготривалою. Внутрішня кредитна криза також буде недовготривалою. Інших джерел для того, щоб поглиблювалась економічна криза – не буде. І серйозного безробіття в Україні не буде».

А вже експерт Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь заявив: «Кредит МВФ потрібен передусім не державі, а приватному сектору. Якщо ми зараз не допомагатимемо приватному сектору, який багато набрав кредитів на зовнішніх ринках... можуть постраждати не власники приватних банків та підприємств, а прості пересічні українці, які мають в тих банків депозити або працюють на тому підприємстві. Хоча українські олігархи за ці місяці вже втратили 36 мільярдів доларів»,

«У нас нестача валюти в країні через те, що імпорт зростає порівняно з експортом. Натомість, наше керівництво, яке провело ревальвацію у першому півріччі підштовхнуло імпорт ще більше. Він зріс на 60% від початку року. Якщо не надходить в країну валюта, а імпортери хочуть цю валюту купити, щоб ще більше товарів завозити в Україну, зокрема газ з Росії, то попит на долар перевищує. Долари приносять нам експортери, а експорт зменшується. Якщо сьогодні не підтримати ситуацію додатковими доларами, то курс падатиме, а виробництво і споживання провалиться через що рівень життя стане гіршим», – зауважив Володимир Лановий.

За його словами, «підприємства зупиняються через те, що Нацбанк заборонив видавати нові кредити». «Коли банкам забороняють видавати підприємствам кредити, то це шкодить виробництву. Для чого тоді взагалі потрібні банки? В мене таке враження, що Нацбанк існує сам для себе або для зведення якихось рахунків», – зазначив Володимир Лановий.

Він також додав: «У «Промінвестбанку» зовсім інша природа кризи. Сьогодні ми маємо закон «Про подолання наслідків світової фінансової кризи», де просто викладені позиції, як націоналізувати банківські активи. Є декілька підходів – в уряду свій, у Партії регіонів свій, у НУНС також свій і так далі. Кожен хоче націоналізувати «Промінвестбанк» під себе».

А вже Олександр Жолудь наголосив: «Нам загрожує безробіття. І це дуже велика проблема. Попит на метал не буде покращуватися до кінця наступного року. Обсяг експорту буде меншим порівняно з минулим роком і відповідно та кількість робочих місць, яка була раніше, вона буде непотрібна».

«Як можна говорити про якийсь стабілізаційний фонд. В нас є бюджет – ось вам стабілізаційний фонд. Давайте закладемо туди програму підтримки малого та середнього бізнесу, нових робочих місць – от вам стабілізаційний фонд. Антикризовим заходом є не купівля банку, а купівля тих акцій, які знецінюються на 70 %. Уряд мав би на біржі купити неліквідні акції. Чому уряд думає про інше, коли треба на біржі викуповувати акції і підтримувати їх вартість», – заявив в ефірі Радіо Свобода колишній міністр економіки Володимир Лановий.
XS
SM
MD
LG