Доступність посилання

ТОП новини

Найоплачуваніші професії заробітчан; Сталін про Голодомор-33; Потьомкінська Україна (Огляд преси)


Українські мігранти зайняті на непопулярних у місцевих жителів інших країн роботах і отримують найнижчу зарплату. Винятки існують лише для кваліфікованих будівельників, що претендують на роботу в Канаді. Опитані газетою «Діло» фахівці з найму пояснюють ситуацію ростом безробіття в країнах ЄС і, як наслідок, значно вимогливішим еміграційним законодавством.

У цьому ж числі «Діло» інформує, що прем’єр-міністр Росії Володимир Путін незабаром отримає власний Інтернет-сайт. Офіційно вартість сайту не називається. Однак, як стверджує видання, він буде в десятки разів дорожчий ресурсу українського Президента Віктора Ющенка. Стаття називається «Путін виходить в он-лайн».

Газета «Голос України» пише, що після поїздки Микити Хрущова регіонами України під час Голодомору він доповів Сталіну про велике вимирання українців, про факти людоїдства і просив якнайшвидше відкрити державні хлібні засіки... Але Сталін різко перебив свого соратника і сказав, що «хохли хитрі і викрутяться». У сьогоднішньому номері парламентське видання відкриває рубрику «Пам'ять – 33» і друкує перший матеріал під заголовком «Одні пухли від голоду, інші висихали як скелети».

Всесвітньо відомий режисер, класик польського кінематографа Єжи Гофман на Міжнародному фестивалі екранних мистецтв «Кіно тур» у Житомирі презентував свій новий фільм «Україна. Становлення нації». Про історію фільму і ставлення до України він розповів в ексклюзивному інтерв'ю газеті «Факти».

Лукавив ряджений козак Грицько Нечеса (в миру, тобто при дворі імператриці «светлейший» князь Григорій Потьомкін), розповідаючи Катерині ІІ про «безплодні степи» та «поселення звірів», які нібито її монаршою волею перетворені в «сприятливий притулок для людей». На місці одного лише Катеринослава (теперішнього Дніпропетровська) містилося з десяток козацьких поселень та два степових міста-фортеці! Про одне з козацьких міст, розташування якого дослідники визначили нещодавно, розповідає газета «Україна молода» в матеріалі «Козацьке місто на Самарі».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG