Доступність посилання

ТОП новини

Київ закликає Москву не нагнітати напруженість навколо російського телемовлення


Міністерство закордонних справ України закликає Росію не нагнітати напруженість навколо припинення ретрансляції кількох російських телевізійних каналів і неадаптованих програм.

«Незважаючи на кількаразові роз’яснення причин припинення трансляції на території України декількох іноземних телеканалів, які не адаптовані до українського законодавства, МЗС Російської Федерації продовжує штучно нагнітати напругу навколо цього питання», – мовиться в повідомленні МЗС України.

«При цьому свідомо перекручуються факти і дезінформується громадськість. Абсолютно легітимні і загальноприйняті в усьому цивілізованому світі вимоги української влади привести мовлення телеканалів у відповідність з нормами національного законодавства підміняються політичними спекуляціями», – наголошує МЗС України.

У повідомленні також зазначено, що підміна конструктивного діалогу з практичних питань адаптації російських телеканалів політичними заявами тільки гальмує вирішення проблеми.

«А сподівання, що з українського народу зроблять «російськомовне населення», є безнадійними», – резюмували в МЗС України.

Серед порушень, які необхідно усунути російським телеканалам, МЗС назвав урегулювання реклами тютюнових і алкогольних виробів, порушення авторських прав, трансляцію сюжетів, які йдуть всупереч нормам Закону України «Про суспільну мораль».

Напередодні в низці ЗМІ з’явилася заява міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про те, що Росія буде відстоювати права російських телеканалів на мовлення на території України «відповідно до загальноприйнятої практики». Він також висловив переконання, що цю проблему можна врегулювати, якщо в ній немає політичного підґрунтя.

Раніше Росія закликала Україну втриматися від практики «виключення російських телеканалів з інформаційного простору України».

Національна рада з теле- і радіомовлення України пояснює запровадження положення про порядок ліцензування мовлення й ретрансляції телепрограм і передач в Україні, відповідно до якого більшість програм вимагає адаптації до українського законодавства, захистом прав споживачів.

У низці регіонів України відключили трансляцію кількох російських телеканалів

Зокрема, у Києві один із провідних операторів кабельного телебачення, компанія «Воля», припинив мовлення російських телеканалів REN-TV, «Перший канал – Усесвітня мережа», РТР і TVCІ. Так ухвалили на виконання директиви Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення до врегулювання претензій до російських каналів із авторських і суміжних прав, а також із реклами. Доки йдуть переговори, оператор пропонує до перегляду замість відключених інші канали як компенсацію. Переговори наразі тривають.

Ще один великий київський оператор – Іnternet Technologіes Multіmedіa (ІTM) також відключив російські ТВЦ-Міжнародний, РТР, «Перший канал – Усесвітня мережа». Це стосується аналогової мережі. У цифровому мовленні змін поки що немає. Компанія також продовжує переговори.

Тим часом у Севастополі 1 листопада продовжували трансляцію близько 75 російських кабельних каналів.

Севастопольська міська рада на позачерговій сесії 31 жовтня заборонила припинення ретрансляції російських телевізійних каналів у міських кабельних мережах.

У Запоріжжі, за станом на 1 листопада, мовлення таких російських каналів, як НТВ, «Перший канал – Усесвітня мережа», РТР-Планета відбувається в тому ж обсязі, що і раніше.

Проте раніше представник Національної ради з телебачення і радіомовлення в Запорізькій області Володимир Кучугурний заявляв, що запорізькі оператори кабельного телебачення з початку листопада приберуть з ефіру неадаптовані до українського законодавства російські телеканали.

У Луганську в суботу обмежень у трансляції російських телеканалів також немає.

В Одесі, як передає агентство «Інтерфакс», усі кабельні російські канали працюють: і НТВ, і REN-TV, і СТС, і «Перший канал – Усесвітня мережа».

У двох кабельних мережах Львова РТР і «Першого каналу – Всесвітньої мережі» немає ще з середини жовтня. Водночас продовжується трансляція «НТВ-Світу», «Ретро», «Дитячого світу», «Нашого Кіно», низки інших розважальних російських каналів.

За рішенням Нацради з питань телерадіомовлення України до 1 листопада неадаптовані до українського законодавства телеканали, незалежно від їхнього походження, мали бути вилучені з переліку програмних продуктів усіх українських провайдерів кабельного телебачення.

Такими неадаптованими виявилися кілька російських телеканалів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG