Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко готова на нову коаліцію, непопулярні реформи і виплати населенню


(архівне фото)

Прем’єр-міністр узяла участь у неділю ввечері в передачі «Майдан» в ефірі телевізійного «5 каналу», яка, на думку каналу, має започаткувати нову серію таких передач за участі чільних керівників України.

Прем’єр заявила, що готова «сприйняти і підтримати» «всі розумні пропозиції» Президента задля створення «розширеного формату» коаліції в складі Блоку Юлії Тимошенко, «Нашої України – Народної самооборони» і Блоку Литвина.

При цьому, як сказала Юлія Тимошенко в ефірі телевізійного «5 каналу» в неділю ввечері, якщо буде згода Президента Віктора Ющенка, така коаліція може бути створена «вже завтра».

Але вся справа у фракції НУНС, додала вона, і доки Президент буде вести країну на дострокові вибори, коаліція створена не буде.

Юлія Тимошенко також вважає, що саме в час економічної кризи настав час здійснити непопулярні реформи і «перебудувати всю систему управління в країні».

За словами прем’єр-міністра, її не хвилює, як можуть упасти її рейтинги чи рейтинги блоку її імені, коли треба боротися з економічною кризою.

Серед іншого, вона закликала на наступному пленарному засіданні парламенту ухвалити поданий фракцією БЮТ проект закону про зняття з депутатів усіх пільг.

Водночас Тимошенко заявила, що люди отримають усі наявні нині соціальні пільги й підвищені пенсії, зарплати чи стипендії.

Прем’єр також стверджує, що, коли Україна отримає допомогу світових фінансових організацій, українські банки муситимуть повертати населенню депозитні вклади, а інакше за фактами неповернення порушуватимуть кримінальну справу. Нині в Україні чинна постанова Національного банку, яка забороняє дострокове розірвання договорів про депозитні вклади.

Як сказала Тимошенко, держава гарантує виплату депозитних вкладів на суму до 150 тисяч гривень за щойно ухваленим у п’ятницю законом про мінімізацію впливу світової економічної кризи на економіку України.

Вона порадила громадянам подавати на банки до суду в тому разі, якщо ті змінюватимуть відсотки за вкладами, й пообіцяла, що уряд підтримає такі позови.

Голова уряду також висунула до Національного банку вимогу встановити курс гривні в 5,50 до долара США.

За її словами, складний економічний період в Україні протриває рік.

Протягом цього найближчого року в Україні не можна допускати політичних протистоянь, а треба забезпечити консолідовану роботу всіх органів влади і політичних сил задля подолання кризи, заявила Юлія Тимошенко, відома своїм спротивом достроковим виборам Верховної Ради, які призначив Президент, і намаганнями уникнути їх.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG