Доступність посилання

ТОП новини

У Севастополі побилися проросійські активісти, святкуючи День російської єдності


Російський марш у Севастополі

Севастополь – У вівторок в Севастополі сталося зіткнення між прихильниками «Російської громади Севастополя» та активістами Конгресу російських громад Криму і партії СПАС. Російські націоналісти відзначали День народної єдності Росії і не поділили місце для мітингу під пам’ятником адміралові Нахімову.

Близько 200 представників «Російської громади Севастополя» пройшли центральною вулицею міста, скандуючи різні проросійські гасла. Потім вони провели мітинг біля пам’ятника Нахімову, протестуючи проти «насильницької», за їхніми словами, українізації севастопольців. Після цього короткого мітингу свою акцію на честь Дня єдності російського народу почали Конгрес російських громад Криму і СПАС. Однак під час розгортання прапорів цих організацій і відбулися сутички.

Проросійський мітинг біля пам'ятника адміралові Нахімову у Севастополі
Учасники «святкувань» не тільки штурхали один одного і рвали прапори, але й обзивали соратників з інших проросійських організацій «провокаторами» та звинувачували у «службі бандерівцям». Але фізично ніхто не постраждав.

Лідер Конгресу російських громадян Сергій Шувайников потім висловив жаль з приводу цієї бійки, бо ж метою акції була демонстрація «єдності росіян кримського півострова».

Відносно нове державне свято – День народної єдності – в Росії офіційно відзначається лише вдруге. Воно пов’язане з подіями 1612 року, коли бійці народного ополчення під проводом Мініна і Пожарського штурмом узяли московський Китай-город, привівши на трон у Москві династію Романових. Російські націоналісти з 2002 року на честь цієї дати щороку проводять «Російські марші». Попри заборону влади, такі заходи крайньо правих пройшли у вівторок у багатьох містах Росії. У Москві між учасниками маршу і правоохоронцями відбулися зіткнення, значно масштабніші і жорстокіші, аніж у Севастополі. В російській столиці міліція, за даними інформагенцій, затримала понад 300 учасників маршу В українському Криму правоохоронці не перешкоджали ході, забороненій місцевим судом, і лише спостерігали за сварками та штовханиною.

Від «єдності» постраждало й опудало в різнокольорових штанях

Російський марш у Севастополі: провокатори не пройдуть!
У Сімферополі теж пройшов «Російський марш», хоча цю акцію важко назвати «маршем», бо, як і в Севастополі, в ній взяли участь менше двох сотень осіб. Тут спершу у соборі Петра і Павла пройшов молебень, а потім активісти «Російської громади Криму» пройшли чверть кілометра до сусіднього скверу, де стоїть закладний камінь, на місці якого місцева влада збирається звести пам’ятник російській імператриці Єкатерині Другій.

Там і відбувся невеликий мітинг, а потім його учасники спалили опудало в блакитно-жовтих штанях і фотографією Віталія Шевченка, керівника Національної Ради з питань телебачення і радіомовлення України. На опудалі був напис «чиновник-русофоб». Організатори пояснили, що таким чином вони протестували проти заборони ретрансляції в кабельних мережах неадаптованих до українського законодавства російських телеканалів.

(Севастополь – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG