Доступність посилання

ТОП новини

ВООЗ: Смерть підлітка в Краматорську не пов’язана зі щепленням


Незалежні міжнародні медичні експерти не пов'язують смерть підлітка Антона Тищенка із Краматорська зі зробленим йому щепленням проти кору та краснухи.

Про це повідомила сьогодні в Києві медичний експерт із штаб-квартири Всесвітньої організації охорони здоров’я у Женеві Діна Пфайфер.

За її словами, експерти вивчили всі випадки у Краматорську, коли дітей шпиталізували після зробленого їм щеплення та дійшли висновку, що ця госпіталізація була здійснена лише для перестрахування.

Пфайфер також звернула увагу на те, що на момент вакцинації в Краматорську була епідемія інфекційної хвороби.

«Ми вважаємо причиною смерті підлітка септичний шок. Септичний шок був викликаний інфекцією. Ми зараз даємо свої вказівки, щоб встановити, яка саме це була інфекція. Смерть не пов'язана ні з вакциною, ні з імунізацією», – наголосила експерт.

Водночас головний позаштатний спеціаліст Міністерства охорони здоров’я України зі спеціальності педіатрія та підліткова терапія В'ячеслав Бережний повідомив: на сьогоднішній день усі медичні комісії та експерти, що працюють над вивченням випадку смерті підлітка, дійшли висновку, який збігається з позицією міжнародних фахівців.

«Наша колективна думка, що причинного зв'язку між смертю хлопчика та вакцинацією немає», – сказав представник МОЗ.

Навесні цього року в Україні мали проводити масову вакцинацію громадян віком від 16 до 29 років від кору і краснухи.

13 травня старшокласник з Краматорська після щеплення від кору і краснухи, зробленого напередодні, помер у реанімації.

За фактом смерті учня порушили кримінальну справу, а вакцинацію зупинили.

XS
SM
MD
LG