Доступність посилання

ТОП новини

Українське книговидання та світова криза


Київ – Перший тиждень листопада у Києві традиційно збирає українських книговидавців, письменників, інтелектуалів на Книжковий ярмарок. Цього року ярмарок відбувається усупереч світовій фінансовій кризі та нестабільності усередині країни.

Нинішній книжковий ярмарок пропонує відвідувачам уже традиційні автограф-сесії та презентації нових книжок від сучасних українських письменників; творчі зустрічі у форматі «видавець – митець – читачі», а також феєричні шоу від поетів, бардів і авторів літератури у жанрі фантастики. Під час ярмарку буде презентовано фестиваль «Поезія наживо» за участю Івана Андрусяка, Василя Герасим’юка, Маріанни Кияновської, Олега Коцарева, Оксани Забужко. А відомі письменники Марина і Сергій Дяченки презентуватимуть «Українську майстерню фантастики».
Українська книга знайшла шлях до серця читача, вона набуває популярності і перетворюється на духовну візитівку України поза межами держави - Олександр Ільченко


Отже, якщо смаки вибагливих читачів книговидавці задовольнять, то вдовольнити бажання поспілкуватись та обговорити власні проблеми керівникам видавництв навряд чи вдасться, оскільки формат київського ярмарку не передбачає професійних круглих столів чи дискусій для тих, хто виводить українську книгу у світ.

Як зазначає київський видавець Діана Клочко, «видавці уже дуже давно не збирались на якісь обговорення, не використовуючи ярмарки для того, щоб поспілкуватись. Потрібно було б придумати кілька цікавих акцій, які можна було б цікаво розкрутити попередньо у ЗМІ».

Свій відбиток на ярмарок накладає і фінансова криза: за попередньою інформацією, до Києва не зможуть приїхати кілька регіональних книговидавництв. Крім того, як повідомив Радіо Свобода письменник і журналіст Олександр Ільченко, за таких умов деякі видавництва якщо не зникнуть, що було б дуже прикро, то згорнуть все-таки діяльність, припинять її на якийсь час. «Я просто знаю з деяких джерел, що зменшується кількість запланованих книжок на наступний рік», — каже Олександр Ільченко.

Але, за словами пана Ільченка, уже сам факт проведення книжкового ярмарку у визначений заздалегідь період, велика кількість презентацій на ньому свідчать: українська книга знайшла шлях до серця читача, вона набуває популярності і перетворюється на духовну візитівку України поза межами держави.

(Київ – Прага)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG