Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 13:53

Інтерпол поділився досвідом та базами даних із українською міліцією


Представники Інтерполу та України під час відкриття нового тренувального залу для офіцерів МВС, Київ, 6 листопада 2008 р.

Київ – Для злочинців у нинішньому глобалізованому світі нема кордонів, тому поліція чи міліція має пристосовуватися до цієї реальності. Інтерпол – Організація міжнародної кримінальної поліції, яка сприяє співробітництву між правоохоронцями різних країн. Україна співпрацює з цією організацією з 1992 року. Але тільки зараз за фінансування Європейської Комісії українські правоохоронці провели спеціальні навчання та встановили зв'язки з комунікаційною мережею Інтерполу. Що це дасть Україні?

Регіональної злочинності зараз нема, злочинці сідають на літак, як колись вони сідали на велосипед чи автобус, і летять чи то до Південної Америки, Азії чи Африки. Або і в Україну! Оскільки держава входить до організації Інтерпол, вона має доступ в режимі реального часу до баз даних ще 185 країн світу. Машину, яку вкрали в Німеччині чи Італії, зараз легко зможуть ідентифікувати в Україні.
Система Інтерполу модернізується технологічно. Щоб іти в ногу з часом, Європейська Комісія профінансувала проект «Міжнародне співробітництво у кримінальних справах за допомогою Інтерполу». У результаті проекту працівники українського бюро отримали обладнання та пройшли необхідну підготовку для доступу до системи Interpol I-24/7. Під цією загадковою назвою стоїть комп’ютерна операційна система. За її допомогою українські правоохоронці зможуть користуватися базами даних країн-членів Інтерполу. А це бази даних: відбитків пальців, ДНК, загублених або вкрадених документів, викрадених пересувних засобів, мистецьких творів, підозрюваних у тероризмі, та загалом усіх осіб, котрі перебувають у розшуку.
Завершити проект вирішили в спеціально обладнаній кімнаті в Академії внутрішніх справ України. 15 комп'ютерів – 15 терміналів для навчання. Це один із матеріальних результатів проекту. Тут навчатимуть українських правоохоронців із регіонів користуватися комунікаційною системою Interpol I-24/7.
Виконавчий директор служби поліції Інтерполу Жан-Мішель Лобутан, фактично друга людина в цій міжнародній організації, спеціально приїхав до України, щоб передати українській стороні кілька дисків, на яких усі бази даних.
Жан-Мішель Лобутан зазначає: «Все більше і більше можливостей доступу до баз даних Інтерполу. За статистикою, число запитів тільки на інформацію про вкрадені чи загублені документи зріс у 10 разів. Це вражаюче! І лише за кілька років! А буде ще зростати в майбутньому завдяки устаткуванню, встановленому тут».
Інформаційні посібники для українських офіцерів
Як приклад успішної співпраці Жан-Мішель Лобутан назвав затримання казахського злочинця, який прилетів рейсом із Туреччини в аеропорт Бориспіль. Повідомлення про це затримання надійшло якраз під час прес-конференції пана Лобутана.
Інтерпол – поза політикою!
Що цей проект дасть пересічному громадянину України? Керівник Українського бюро Інтерполу полковник міліції Василь Неволя каже, що основне – це більше безпеки. «Людина зможе за допомогою поліції швидше отримати інформацію про того кривдника, який її скривдив і переховується за кордоном», – каже він.
Для працівників українського бюро було важливо усвідомити принципи роботи Інтерполу: не займатися питаннями політичного, расового, військового та релігійного характеру. Як наголосив пан Неволя, Інтерпол поза політикою!
Всюди в світі поліція працює за більш-менш однаковими стандартами. Жан-Мішель Лобутан вважає, що Україна використовує багато інструментів Інтерполу, які є стандартними для всього світу.
«Ми «тягнемо» всю світову міліцію догори. І, наприклад, ви говорили про корупцію в Україні, то ми спробуємо зробити так, щоб в інституціях, які застосовують закон, було менше корупції», – зауважив пан Лобутан.
Чому саме Єврокомісія фінансує співробітництво української міліції з Інтерполом? Справа в тому, що вдосконалення вмінь правоохоронних органів – це спільна мета, визначена Планом дій Україна-ЄС.
(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Ірина Туз

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2008 року. Вже рік готую  відеоматеріали для веб-сайту, тому часто доводиться переконувати людей, що Радіо Свобода - це більше, ніж радіо. Коли ж працюю в «класичному» радійному режимі, то особливо цікавлять теми євроінтеграції. Закінчила Лінгвістичний університет та Могилянську школу журналістики.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG